Wojna światówdramat, sci-fi 2019, 44 min
reżyseria: Gilles Coulier, Richard Clark
obsada: Gabriel Byrne, Elizabeth McGovern, Léa Drucker,
Natasha Little, Daisy Edgar Jones, Stéphane Caillard,
Adel Bencherif, Guillaume Gouix

Najbliższe emisje w FOX HD
Czwartek, 31.10 g. 21:00Uwspółcześniona adaptacja powieści H.G. Wellsa „Wojna światów”. Pewnego dnia astronomowie odbierają sygnał z innej galaktyki, który jest długo wyczekiwanym przez wszystkich dowodem na istnienie życia poza Ziemią.

Wszyscy ludzie na świecie czekają z zapartym tchem na kolejny kontakt z obcą cywilizacją. Później wydarzenia toczą się w błyskawicznym tempie. W ciągu kilku kolejnych dni ludzkość zostaje niemal całkowicie unicestwiona, a na opustoszałym świecie zostaje przy życiu jedynie garstka ludzi. „Żyjemy w niespokojnych czasach, w których strach i lęk są stałym elementem naszej kultury. H.G. Wells doskonale rozumiał poczucie zbiorowego, podprogowego i podświadomego strachu” - podkreśla Gabriel Byrne, który występuje w serialu w jednej z głównych ról.

„Dystopie i science fiction to gatunki literackie, które w naturalny sposób dają upust stanom zbiorowego przerażenia. Wells dobrze wiedział, że największe zagrożenie dla ludzkości nie przyjdzie z zewnątrz, ale wyjdzie od nas samych. Nasz serial rozwija jego myśl, bo jest ostrzeżeniem, że jedynym ratunkiem dla ludzkości jest nasze człowieczeństwo” - dodaje.Zobacz inne polecane w TV «