Touchdramat / s-f 2012
scenariusz: Tim Kring
obsada: Kiefer Sutherland, Danny Glover, David Mazouz, Gugu Mbatha-Raw

Najbliższe emisje w FOX HD
Poniedziałek, 26.03 g. 21:00poniedziałki 21:00

Wszyscy jesteśmy połączeni. Nasz los jest niewidocznie związany z tymi, których przeznaczenie powiązane jest z nami.

Takie przesłanie przyświeca nowemu serialowi „Touch”, którego twórcami są autor scenariusza Tim Kring („Heroes”, „Crossing Jordan”) oraz producenci wykonawczy Peter Chernin („New Girl”, „Terra Nova”) i Katherine Pope („New Girl”, „Terra Nova”).

Łącząc w sobie elementy nauki, duchowości i emocji, serial opowiada o ludziach na pierwszy rzut oka sobie obcych, mieszkających na całym świecie, których los wpływa na życie innych w sposób widoczny i niewidoczny, znany i nieznany. Główną postacią tej historii jest Martin Bohm (Kiefer Sutherland), wdowiec i samotny ojciec, którego prześladuje brak możliwości nawiązania kontaktu ze swoim emocjonalnie zamkniętym, jedenastoletnim synem Jakiem (David Mazuz). Opiekuńczy, inteligentny i empatyczny Martin próbował wszystkiego, żeby dotrzeć do swojego syna. Ale Jake nigdy nic nie mówi, nie ujawnia swoich uczuć i nie pozwala nikomu się dotknąć, nawet Martinowi. Obsesją Jake’a są liczby – wypisuje ich długie ciągi w notatnikach, które ma zawsze przy sobie – oraz zużyte telefony komórkowe.

Pracownica opieki społecznej Clea Hopkins (Gugu Mbatha-Raw) wierzy, że potrzeby Jake’a są zbyt poważne, by Martin był w stanie im sprostać. Widzi jedynie człowieka, żyjącego dla dziecka, którego nie jest w stanie dłużej kontrolować. Uważa, że nadszedł czas, żeby zainterweniowały władze stanowe. I tak, Jake trafia do opiekunów zastępczych, wbrew desperackim protestom Martina.

Wszystko jednak ulega zmianie po tym, jak Martin spotyka Arthura Tellera (Danny Glover), profesora i eksperta zajmującego się dziećmi o specjalnych zdolnościach związanych z liczbami. Martin dowiaduje się, że Jake posiada wyjątkowy dar – umiejętność postrzegania pozornie ukrytych wzorów, które łączą ze sobą każde życie na planecie. Podczas gdy Martin nie pragnie niczego więcej niż móc komunikować się bezpośrednio z synem, Jake porozumiewa się ze swoim ojcem poprzez liczby a nie słowa. Martin zdaje sobie sprawę, że jego zadaniem jest odcyfrowanie tych liczb i zrozumienie ich znaczenia. W miarę jak zacznie składać elementy układanki, nauczy się pomagać ludziom na całym świecie w nawiązaniu ze sobą kontaktu, gdy ich losy się skrzyżują zgodnie z wzorami, które przewidział Jake. Dążenie Martina do nawiązania kontaktu z synem ukształtuje przeznaczenie ludzkości.

„Touch” to serial produkowany przez Chernin Entertainment oraz Tailwind Productions, we współpracy z 20th Century Fox Television. Jego twórcą jest Tim Kring, który napisał scenariusz pilotowego odcinka. Producentami wykonawczymi są Kring, Francis Lawrende („Water for Elephants”), Peter Chernin, Katherine Pope, Kiefer Sutherland, Susan Bymel („The War at Home”) oraz Carol Barbee („Jericho”). Odcinek pilotowy reżyserował Lawrence.Zobacz inne polecane w TV «