Świat według Mindyserial komediowy, 2012, 60 min
reżyseria: Charles McDougall, Peter Lauer, Michael Spiller
występują: Mindy Kaling, Chris Messina, Ike Barinholtz

Najbliższe emisje w Fox Comedy HD
Poniedziałek, 03.06 g. 21:00poniedziałki 21:00

Serial opowiada o dziewczynie, która pomimo sukcesów w życiu zawodowym nie może znaleźć szczęścia w miłości.

Rozpaczliwie pragnie, by jej sercowe sprawy w końcu potoczyły się po jej myśli, zanim przyjaciele i koledzy zmuszeni będą zainterweniować. 

Zabawna, niecierpliwa i politycznie niepoprawna Mindy Lahiri potrafi zacytować teksty ze wszystkich komedii romantycznych, w których gra Meg Ryan, zarówno klasyków, jak i mniej udanych produkcji, ponieważ grane przez Meg postacie, bez względu na wszystko, zawsze na końcu znajdują miłość. Mindy jest zdeterminowana, aby być bardziej punktualną, wydawać mniej pieniędzy, schudnąć i czytać więcej książek, a wszystko po to, by stać się idealną kobietą, która wreszcie spotka idealnego mężczyznę.

Pomimo braku organizacji w życiu osobistym, Mindy jest wykwalifikowaną ginekolog-położnik, dzielącą praktykę z kilkoma innymi lekarzami, z których żaden nie czyni nic by jej życie było łatwiejsze. Danny Castellano (Chris Messina, „Vicky, Christina, Barcelona”, „Masz wiadomość”) jest porywczym facetem, który ma w zwyczaju podkradanie pacjentów Mindy oraz krytykowanie wszystkich jej poczynań, niezależnie czy dotyczą one pracy czy też życia miłosnego dziewczyny, chociaż wszyscy dookoła wiedzą, poza Mindy oczywiście, że tak naprawdę podziwia ją i jej pracę. Totalnym przeciwieństwem Danny’ego jest Jeremy Reed (Edd Weeks, „Technicy – magicy”), czyli chodząca definicja złych wiadomości. Jeremy nie tylko praktykę dzieli z Mindy, jest także częstym gościem w jej sypialni.

Dopełnieniem medycznego personelu są recepcjonistki: Betsy Puch, młoda, szczera i nadpobudliwa dziewczyna, próbująca za wszelka cenę zaimponować Mindy oraz pewna siebie, pochodząca z Jersey Shauna Dicanio, która zawsze wie, gdzie mają miejsce najlepsze imprezy i słabo ukrywa swoje zauroczenie Dannym. Mindy utrzymuje również stały kontakt ze swoja przyjaciółką z college’u Gwen Schur, która okazuje się być córką gubernatora.

Życie Mindy kręci się wokół jej medycznej kariery i zawirowań w życiu osobistym, dziewczyna wciąż marzy o spotkaniu mężczyzny, który przeszedłby jej test (brak uzależnień od narkotyków, obcisłych jeansów i sekretnej rodziny). Tylko czas pokaże czy dostanie ona swoje szczęśliwe, romantyczne zakończenie.Zobacz inne polecane w TV «