Na granicyserial kryminalny, 2013, 55 min
twórcy: Meredith Stiehm, Elwood Reid
występują: Diane Kruger, Demián Bichir, Ted Levine, Emily Rios

Najbliższe emisje w FOX HD
Wtorek, 06.08 g. 22:00wtorki o 22:00

Sonya i Marco muszą namierzyć człowieka, który doprowadzi ich do osoby, która samotnie przeżyła na pustyni. Charlotte ma gościa, który usiłuje sprawić, by wszystko znów było tak jak kiedyś.

Akcja serialu „The Bridge: Na granicy” rozgrywa się w strefie przygranicznej pomiędzy miejscowościami El Paso i Juarez, skupiając się na dwojgu detektywach, Sonyi Cross (Diane Kruger, „Skarb narodów”, „Bękarty wojny”) ze Stanów Zjednoczonych oraz Marco Ruizie (Demián Bichir, „Che – Rewolucja”, „Lepsze życie”) z Meksyku, którzy muszą razem współpracować w celu złapania seryjnego mordercy, działającego po obu stronach amerykańsko-meksykańskiej granicy.

Marco Ruiz jest śledczym w wydziale zabójstw w meksykańskim stanie Chihuahua i mieszka w Ciudad Juarez. To oddany swojej rodzinie i jeden z ostatnich porządnych ludzi w szeregach apatycznej i skorumpowanej policji, która jest znacznie gorzej uzbrojona od wpływowych karteli narkotykowych. Jest bystry, czarujący, spostrzegawczy oraz boleśnie świadomy, że jego miasto znajduje się w stanie chaosu. Gdy na moście zostaje porzucone ciało, które ułożono po obu stronach granicy między El Paso i Juarez, Ruiz zmuszony jest do pracy ze swoją amerykańską odpowiedniczką, detektyw Sonyą Cross, zawziętą policjantką, która cierpi na niezdiagnozowane zaburzenia osobowości. Cross jest szokująco szczera i określa świat takim jakim go widzi, co dla jej kolegów bywa odpychające, ale jest przy tym wyjątkowo efektywna w tym, co robi.

Tajemniczy seryjny morderca ma swój program działania. W miarę rozwoju wypadków dowiadujemy się, że jego motywację stanowi chęć pokazania innym problemów ludzkich i społecznych, tydzień po tygodniu.

W pilotażowym odcinku dostajemy pierwszą z tych lekcji, gdy ciało w dwóch częściach zostaje odkryte na amerykańsko-meksykańskiej granicy. Dolna połowa należy do meksykańskiej prostytutki, a górna do amerykańskiej sędziny popierającej reformę anty-emigracyjną. Morał z tych zabójstw jest taki, że „wszyscy ludzie stworzeni są równymi” (jak zapisano w pierwszych zdaniach „Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych”). Meksykańska prostytutka zaginęła przed rokiem i nikt jej nie szukał, podczas gdy amerykańska polityk zostaje natychmiast rozpoznana przez naszych detektywów.

Producenci wykonawczy serialu Meredith Stiehm, twórczyni „Homeland” oraz pisarz, scenarzysta i producent telewizyjny Elwood Reid zaadaptowali „The Bridge: Na granicy” dla telewizji amerykańskiej bazując światowym przeboju „Bron”, którego akcja rozgrywa się na granicy duńsko-szwedzkiej.Zobacz inne polecane w TV «