Legiondramat, akcja, sci-fi 2017, 60 min
reżyseria: Michael Uppendahl
obsada: Dan Stevens, Mackenzie Gray

 

 

Najbliższe emisje w FOX HD
Czwartek, 09.02 g. 22:00co tydzień we czwartek

"Legion" to serial inspirowany serią komiksów “X-Men” Marvela autorstwa Billa Sienkiewicza.

Opowiada historię Davida Hallera (w tej roli Dan Stevens), targanego konfliktami młodego mężczyzny, który może być kimś więcej niż „tylko” człowiekiem. W dzieciństwie zdiagnozowano u niego schizofrenię, co na przestrzeni całego życia skutkowało wielokrotnymi pobytami w szpitalach psychiatrycznych.

Ponadtrzydziestoletni obecnie David jest po raz kolejny hospitalizowany i zatraca się w szpitalnej rutynie: śniadanie, obiad, kolacja, terapia, medytacja, sen. Resztę czasu spędza milcząc w towarzystwie przesadnie gadatliwej pacjentki Lenny (Aubrey Plaza). Choć od wielu lat dziewczyna zmaga się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, wciąż przepełnia ją optymizm i wiara, że jej życie jeszcze się odmieni.

Stosunkowo spokojne i schematyczne życie Davida zostaje zburzone wraz z pojawieniem się pięknej pacjentki Syd (Rachel Keller). Przyciąga ich do siebie jakaś niewyobrażalna siła, a spotkanie doprowadza Davida do szokujących odkryć – czyżby głosy i wizje, które towarzyszą mu od tylu lat, nie były wytworem jego chorego umysłu?

Producentem wykonawczym serialu jest Noah Hawley, a partneruje mu m.in. John Cameron. "Legion" jest najnowszym wspólnym projektem Hawleya i Camerona, którzy są laureatami nagród Emmy i Złotych Globów za serial "Fargo".Zobacz inne polecane w TV «