Dawno, dawno temu 3serial fantasy, 2013, 45 min
twórcy: Adam Horowitz, Edward Kitsis
występują: Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Robert Carlyle, Josh Dallas

Najbliższe emisje w FOX HD
Wtorek, 10.12 g. 21:00wtorki o 21:00

W trzecim sezonie główni bohaterowie wybierają się do Nibylandii, aby uwolnić Henry’ego (Jared Gilmore) spod wpływów Piotrusia Pana.

Ta opowieść trochę odbiega od tej, którą znamy z książki autorstwa J. M. Barriego. W tym sezonie pojawi się także Arielka (JoAnna Garcia-Swisher). Mistrzowie opowieści Edward Kitsis i Adam Horowitz („Zagubieni”, „Tron Dziedzictwo”) zapraszają wszystkich do Storybrooke, w stanie Maine, małego, pełnego magii miasteczka, którego z pewnością nie znajdziecie na żadnej mapie.

Aby mieć całkowitą pewność, iż w baśniowej krainie nikt, a zwłaszcza Królewna Śnieżka nie zazna już nigdy szczęścia, Zła Królowa Regina (Lana Parilla, „JAG – Wojskowe Biuro Śledcze”) rzuciła klątwę, która zamroziła bajkowe postaci w czasie i przeniosła do naszego, współczesnego świata. Chociaż bohaterowie wciąż pozostali przy życiu, nie zdawali sobie sprawy z własnej tożsamości. Nie starzejąc się, przez 28 lat kroczyli przez życie niczym lunatycy, aż do momentu, w którym pojawiła się ich wybawicielka Emma Swan (Jennifer Morrison, „Dr. House”, „Jak poznałem waszą matkę”). Emma nie miała pojęcia o tym, iż jest córką Śnieżki i Księcia, którzy pragnąc uchronić dziewczynkę przed straszliwą klątwą, wysłali ją do naszego świata jeszcze jako niemowlę. Życie Emmy dalekie było od magii i nie za bardzo wiedziała, co ją w nim czeka. Kiedy u progu jej drzwi pojawił się oddany do adopcji wiele lat wcześniej, 10-letni syn Henry, trzymając w ręku książkę pełną baśni i opowiadając historię o tym, iż Emma jest córką magicznych bohaterów uwięzionych w miasteczku Storybrooke, ta pomyślała, że chłopiec jest szalony. Ciekawość wzięła jednak górę i kiedy przywiozła Henry’ego z powrotem do miasteczka, gdzie zawsze rządna władzy Regina ustanowiła siebie burmistrzem, będąc jednocześnie przybraną matką chłopca, Emma odkryła, że Storybrooke było czymś więcej niż się wydawało.

 Zobacz inne polecane w TV «