Megaprodukcja HBO "Pacyfik"

Ta zrealizowana z wielkim rozmachem opowieść wojenna powstała na podstawie wspomnień amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej. Bohaterami serialu są: Robert Leckie (James Badge Dale), Eugene Sledge (Joseph Mazzello) i John Basilone (Jon Seda). Oni przeprowadzają nas przez najcięższe boje: z bezwzględnymi japońskimi żołnierzami, którzy woleli zginąć niż się poddać, z głodem, z nieznośnym klimatem i najtrudniejszy – z samym sobą. To właśnie z nimi poznajemy prawdziwe okrucieństwo wojny na Pacyfiku, począwszy od pierwszej bitwy na Guadalcanal w 1942 roku, przez tropikalne lasy przylądka Gloucester, aż po piaszczyste wybrzeża Iwo Jimy i Okinawy.

Producentami są Tom Hanks, Steven Spielberg i Gary Goetzman, którzy zrealizowali dla HBO serial „Kompania braci”, uhonorowany w 2001 roku nagrodami Emmy® i Złotymi Globami® .Hanks i Goetzman są też producentami innego serial HBO – “Johna Adamsa” z 2008 roku, który zdobył aż 13 nagród Emmy®.

"Pacyfik" składa się z dziesięciu odcinków. Amerykańska premiera odbędzie się w niedzielę, 14 marca. W Polsce widzowie będą mogli zobaczyć mini-serial następnego dnia - w poniedziałek, 15 marca o godz. 20.10 w HBO i HBO HD. Kolejne odcinki będą emitowane w poniedziałki o tej samej godzinie, a powtórki w soboty o godz. 22.00 również w HBO i HBO HD.