Nowy Serial HBO Czysta Krew

Problem z wyświetleniem elementu flash.


Pięć miesięcy po amerykańskiej premierze nowy serial HBO Czysta krew (True Blood) zadebiutuje w Polsce. Twórcą serialu jest laureat Oscara Alan Ball, pomysłodawca kultowej produkcji Sześć stóp pod ziemią. Serial zgromadził największą widownię spośród dotychczasowych produkcji HBO i otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów. W rolach głównych występują laureatka Oscara, Anna Paquin i Stephen Moyer. Premierę pierwszego odcinka będzie można obejrzeć w sobotę, 7 lutego o godz. 22:00 w HBO.

W japońskim laboratorium wynaleziono syntetyczną krew, a napój Tru: Blood z jej ekstraktem trafił do masowej produkcji. Dzięki temu wampiry, które nadal chronią się przed promieniami słońca, mogą wychodzić nocami z ukrycia, a ludzie już nie stanowią podstawy ich jadłospisu. Teraz wampiry chcą rozpocząć nowe życie jako pełnoprawni członkowie społeczeństwa.

W Luizjanie, w małym miasteczku Bon Temps, jako kelnerka w restauracji Merlotte’s pracuje Sookie (Anna Paquin). Pozornie przeciętna dziewczyna jest obdarzona niezwykłym darem – umie czytać ludzkie myśli, co poważnie komplikuje jej życie. Sookie przychylnie patrzy na integrację wampirów ze społeczeństwem, a szczególną sympati ą darzy przystojnego 173-latka, Billa (Stephen Moyer).

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to zwariowany serial o wampirach, które starają się wieść normalne życie – mówi Alan Ball - ale jeśli przyjrzymy się mu uważniej, to zobaczymy, że jest to historia o ludziach, którzy zakochują się i walczą ze swoimi demonami. Nie jest to jednowymiarowy serial, co sprawia, że chętnie go oglądamy, nawet jeśli nigdy nie pociągały nas historie o wampirach.

‘Czysta krew’ to połączenie elementów kryminału, filmu fantasy i komedii z nieokiełznaną wyobraźnią. To serial, który utwierdza nas w przekonaniu, że istnieje pełne doznań życie po śmierci […] – napisano na łamach USA Today.

W rolach głównych występują Anna Paquin (zdobywczyni Oscara za rolę w filmie Fortepian) oraz Stephen Moyer (The Starter Wife, 88 minut). W produkcji zobaczymy również Alexandra Skarsgårda (Generation Kill: Czas wojny), Sama Trammela, Ryana Kwantema, Rutinę Wesley i Nelsana Ellisa. Pomysłodawcą serialu i jego producentem wykonawczym jest Alan Ball, laureat Oscara za American Beauty i twórca wielokrotnie nagradzanego serialu HBO Sześć stóp pod ziemią. Scenariusz jest oparty na powieści Charlaine Harris.

Serial otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów: dla najlepszego serialu obyczajowego i dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej (Anna Paquin). International Press Academy przyznała już Annie Paquin i Nelsanowi Ellisowi Sattelite Awards za role w Czystej krwi. Produkcja została uznana przez USA Today za jeden z dziesięciu najlepszych seriali 2008 roku. Serial zgromadził największą całkowitą widownię spośród wszystkich dotychczasowych produkcji HBO, a już po drugim odcinku pierwszego sezonu zapowiedziano jego kontynuację.

12-odcinkowy serial Czysta krew zadebiutuje w Polsce na antenie HBO w sobotę, 7 lutego o godz. 22:00. Powtórki będzie można oglądać w HBO2 we wtorki o godz. 22:00 oraz w piątki również o godz. 22:00.