Programy TVS zobaczysz kiedy chcesz w VOD

 

Od maja br. telewizja kablowa JAMBOX wspólnie z Telewizją Silesia TVS uruchomiła nową usługę VOD – „TVS na życzenie”. TVS jako pierwsza stacja telewizyjna w Polsce zdecydowała się udostępnić własne programy w jakości HD za pomocą usługi Wideo na życzenie – VOD.
 
Usługa „TVS na życzenie” w JAMBOX daje telewidzowi bezpłatny dostęp do najpopularniejszych programów TVS, niezależny od emisji telewizyjnej. Dzięki tej usłudze abonent może za pomocą pilota wybrać z listy interesujący go program i oglądać go o dowolnej porze, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. VOD pozwala decydować użytkownikowi co chce w danej chwili oglądać. Od teraz abonent nie musi się martwić, że przegapił ulubiony program TVS.
 
- Oddaliśmy do dyspozycji Jamboxa kilka programów. Jesteśmy gotowi do tego przedsięwzięcia ze względu na nowoczesną, cyfrową, plikowa technologię naszej stacji – mówi Jarosław Hasiński, Dyrektor TVS.
 
W bibliotece „TVS na życzenie” w telewizji JAMBOX znajdują się programy produkcji TVS takie jak:  A nom się to podobo, Kuchnia po Śląsku, Lista Śląskich Szlagierów, Muzyczny Relax, VIPO, S2 Śląsk oraz Szlagrowe życie. Biblioteka „TVS na życzenie” jest na bieżąco uzupełniana o nowe odcinki programów.
 
- Mamy tutaj do czynienia z bardzo innowacyjnym projektem, który całkowicie zmienia podejście do tematu VOD, a tym samym wyznacza nowe trendy. Cieszę się, że mogłem wziąć udział w realizacji tego projektu - mówi Paweł Tutka, new media visionary z 4vod.tv
 
Czym jest VOD?
Wideo na życzenie (skrót VoD; ang. Video On Demand - wideo na żądanie), usługa zezwalająca na oglądanie nadawanego materiału filmowego w wybranym przez kogoś czasie, późniejszym niż czas emisji. Nadawana (także "na żywo") audycja może być dzięki temu przesunięta w odbiorze dla pojedynczego widza.
 
---
Telewizja Silesia – TVS – to pierwsza w Polsce, w całości cyfrowa telewizja tworząca i nadająca programy w jakości HD. TVS nadaje sygnał przez satelitę Hot Bird, jest dostępna na platformach cyfrowych oraz szeroko dystrybuowana przez rozbudowaną sieć operatorów telewizji kablowych. Zasięg TVS to nie tylko region czy Polska – sygnał odbierany jest też przez widzów z Niemiec i z Wielkiej Brytanii, a od lutego 2009 można oglądać Telewizję Silesia również w Stanach Zjednoczonych. TVS to nie tylko telewizja – pod marką kryje przedsięwzięcie medialne: nowoczesna stacja telewizyjna, 2 internetowe rozgłośnie radiowe Radio Silesia i Radio Silesia Club oraz portal internetowy www.tvs.pl.