Mecze Ruchu Radzionków w VOD

 

www.ruch.radzionkow.netTelewizja JAMBOX wspólnie z klubem Ruch Radzionków uruchomiła nową bibliotekę wideo na życzenie dla wszystkich fanów śląskiej piłki nożnej. Od poniedziałku 25 maja dostępne będą mecze rozgrywane przez Ruch Radzionków.
 
Ruch Radzionków to jeden z najstarszych klubów sportowych na Górnym Śląsku, a także jeden ze starszych w Polsce który istnieje do dziś. Telewizja JAMBOX podjęła z nim współpracę w celu promowania śląskiego sportu i stworzenia wszystkim okazji do oglądania meczów jednego z najdłużej działających klubów w historii śląskiej piłki nożnej.
 
Celem Telewizji JAMBOX jest stworzenie silnej platformy multimedialnej, która stale zwiększa zakres swoich możliwości. Korzyści płynące z trzeciej generacji dały możliwość stworzenia darmowego VOD, które nie wymaga dekodera z nagrywarką. Wiedząc, że wśród abonentów jest wielu fanów lokalnego sportu, telewizja otworzyła nową bibliotekę z meczami Ruchu Radzionków. Jest to klub o bardzo długiej historii i zajmuje bardzo ważne miejsce w śląskim sporcie. Mecze będą udostępniane w VOD JAMBOX na bieżąco, jednak przewidujemy uruchomienie również zapisów archiwalnych.
 
Inauguracja spotkań Ruchu Radzionków w formie VOD w telewizji JAMBOX zbiegła się w czasie z przypieczętowaniem awansu drużyny do II ligi. W związku z tym w przyszłym sezonie w VOD będzie można oglądać spotkania Ruchu Radzionków na tym właśnie szczeblu rozgrywkowym.
 
---
Klub Sportowy Ruch Radzionków działa na Śląsku od 90 lat. Jego korzenie sięgają roku 1919, kiedy grupa miejscowych działaczy społecznych postanowiła powołać do życia polskie stowarzyszenie pod nazwą Towarzystwo Gier i Zabaw. Nie można o wynikach Ruchu w tym czasie wiele powiedzieć, ale wiadomo jest, że co najmniej od 1932 roku występował w ówczesnej lidze B która jest odpowiednikiem III ligi. W latach 70tych został oddany do użytku stadion przy ulicy Narutowicza 11, gdzie swoje mecze drużyna Ruchu Radzionków rozgrywa do dziś. Obecnie drużyna awansowała do II ligi.
 
Oficjalna strona internetowa klubu: http://www.ruch.radzionkow.net