mjuzik.tv - Powrót Telewizji Muzycznej

Mjuzik.tv zastępuje kanał rbl.tv. Mjuzik.tv rozpoczął nadawanie od 12 sierpnia.  To stacja grająca starannie wyselekcjonowane hity.  Istotnym faktorem w doborze kontentu muzycznego jest potencjał przebojowości piosenek, popularności teledysków oraz ich żywotności i zainteresowania nimi widzów na przestrzeni ostatnich kilku lat. Dopasowanie klipów nie jest obwarowane konkretną stylistyką muzyczną. Najważniejszy jest dobry smak i wpisywanie się  w system konstruowania teledyskowej rotacji, która ma na celu budowanie klimatu. Playlista ma za zadanie wprowadzać widza w pożądany przez niego stan odprężenia, pobudzenia lub dobrej zabawy. Będzie pomagała stworzyć atmosferę, w której widz dobrze się poczuje. Jedni włączą kanał w celu naładowania baterii, inni znajdą w nim doskonałą dawkę optymistycznie nastrajającej i relaksującej muzyki, a dla pozostałych będzie on stanowić nieinwazyjne tło do realizowania zajęć, w trakcie których od czasu do czasu, można spoglądać na ekran telewizora dla odświeżenia umysłu.

Bardzo ważnym elementem jest brak kontentu programowego. By nie zaburzać delektowania się muzyką i nie psuć zaaranżowanego klimatu, oprócz breaków reklamowych i autopromocyjnych, na antenie nie będą pojawiać się żadne formaty. Mjuzik.tv to wyjście naprzeciw oczekiwaniom ludzi, którzy chcieliby włączać stację muzyczną niezależnie od pory dnia i zawsze znaleźć tam energetyzującą dawkę teledysków bez dodatkowych aktywności na ekranie.  Playlista oparta jest na unikalnym autorskim patencie współpracujących ze stacją konsultantów. W ramówce nowej wyszczególnionych zostanie  5 pasm muzycznych: „W Rytmie Hitów”, „Hity na Czasie”, „Tylko Hity”, „Hit za Hitem” oraz „Najlepsze Hity”.

Ewa Czekała, Prezes 4fun Media S.A. tak w skrócie prezentuje mjuzik.tv: „Format stacji stanowi powrót do korzeni prawdziwej telewizji muzycznej. Główny nacisk położono na muzykę, której nie przerywają dodatkowe aktywności antenowe. Należy jednak zaznaczyć, że mjuzik.tv nie jest kolejnym kanałem muzycznym, emitującym teledyski do utworów wyłącznie z racji osiągnięcia przez nie wysokich rotacji radiowych. To dobór z wyczuciem, z zachowaniem muzycznego i artystycznego poziomu, który zadowoli estetyczne doznania odbiorcy. Tworzenie unikalnej atmosfery za pomocą teledysków na antenie będzie tu podstawowym kryterium budowania stacji. Takiej oferty nie gwarantuje żaden inny polski kanał muzyczny”.