Nowy sezon serialu Kontra: Świeża krew

Nowy sezon serialu akcji Kontra: Świeża krew zadebiutuje 10 sierpnia na antenie Cinemax. Produkcja ukazuje kulisy walki elitarnego oddziału tajnych agentów z międzynarodową siatką terrorystyczną. Polscy widzowie obejrzą serial dzień po premierze amerykańskiej. 

Bohaterami serialu są Michael Stonebridge (Philip Winchester) oraz Damien Scott (Sullivan Stapleton) - członkowie elitarnej organizacji antyterrorystycznej znanej jako Sekcja 20. W kolejnym sezonie tajni agenci śledzą nieuchwytnego terrorystę al-Zuhariego oraz jego partnerów z narkotykowego kartelu mającego powiązania w Kolumbii, Libanie oraz w Europie. Ponownie, członkowie Sekcji 20 muszą uciekać się do nadzwyczajnych środków, a także wykazywać się niezwykłą sprawnością, by osiągnąć swoje cele i złapać terrorystów.

W realizacji nowego sezonu serialu Kontra: Świeża krew wzięli udział konsultanci ds. walki
z terroryzmem, którzy dbali o to, by przedstawione w serialu tło wydarzeń, poszczególne wątki, postacie i scenerie wiernie odzwierciedlały rzeczywistość. Aktorzy przed rozpoczęciem zdjęć wzięli udział w wyczerpującym fizycznie obozie kondycyjnym, podczas którego podnosili swoją sprawność fizyczną, uczyli się obsługiwać broń i pod okiem taktyków trenowali wojskowe manewry w terenie. Dzięki temu w większości scen akcji występują odtwórcy głównych ról, a nie kaskaderzy.

„Serial Kontra jest uznawany za jeden z najlepszych seriali akcji, a ja chciałbym podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej” – przyznaje scenarzysta, reżyser i producent współwykonawczy Michael J. Bassett. „Chcemy, by widzowie znaleźli się w samym centrum akcji, stanęli ramię w ramię
z bohaterami i tak jak oni żyli przedstawianymi na ekranie wydarzeniami. Naszym celem było stworzenie świata emanującego energią godną produkcji filmowej, a taki efekt można osiągnąć tylko wtedy, gdy cała ekipa daje z siebie wszystko, a aktorzy nie cofają się przed żadnym wyzwaniem”.

Serial Kontra: Świeża krew wyprodukowany został przez Cinemax we współpracy wraz z brytyjskim BSkyB i Left Bank Pictures. W rolach głównych występują: Philip Winchester (Camelot, Solomon Kane: Pogromca zła) oraz Sullivan Stapleton (Królestwo zwierząt, 300: Początek imperium), a także Rhona Mitra (Underworld: Bunt Lykanów) i Michelle Lukes (Aleksander). W tym sezonie w obsadzie pojawią się również: Robson Green (Książę serc, Żądza krwi), Dougray Scott (Gotowe na wszystko), Milauna Jackson (Blood Done Sign My Name) i Zubin Varla (serial Mała Dorrit). Zdjęcia były realizowane w RPA oraz na Węgrzech. Scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej powieści Chrisa Ryana.

Premierowe odcinki nowego sezonu serialu Kontra: Świeża krew będzie można oglądać od 10 sierpnia, w soboty o godzinie 22.00 w Cinemax