Premiera serialu Rodzina Borgiów III

Trzeci sezon pełnego namiętności i intryg serialu o najpotężniejszym rodzie renesansowego Rzymu - papieżu Aleksandrze VI i jego dzieciach.

Historia jednego z najmożniejszych rodów renesansowej Europy - Borgiów - papieża Aleksandra VI i jego nieślubnych dzieci: obdarzonego wybitnymi zdolnościami przywódczymi syna Cesarego (François Arnaud), niepokornego Juana (David Oakes) i pięknej, ale coraz bardziej niebezpiecznej Lukrecji (Holliday Grainger). Borgiowie, wykorzystując pozycję patriarchy rodu, umacniają swoje wpływy na Półwyspie Apenińskim i w całej Europie. Jednocześnie rodziną wstrząsają zakazane namiętności. Czy skandale obyczajowe i zamiłowanie do intryg nie zaszkodzą pozycji jej członków?

Niezwykłe, pełne przepychu widowisko, zrealizowane z rozmachem i dbałością o historyczne szczegóły otrzymało w 2012 roku cztery nominacje do nagrody Emmy - w tym za najlepsze kostiumy i muzykę. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej wyróżniło zaś kreację Jeremy’ego Ironsa (Misja, Nierozłączni, Druga prawda - Oscar) nominacją do Złotego Globu. W stworzonym przez nagrodzonego Oscarem irlandzkiego reżysera Neila Jordana (Gra pozorów, Śniadanie na Plutonie, Michael Collins) serialu wystąpili także: François Arnaud (Mistyfikacja, Zabiłem moją matkę), Holliday Grainger (Dom na wrzosowisku, Jane Eyre) oraz David Oakes (serial telewizyjny Trinity).

RODZINA BORGIÓW III, ODC. 1 (THE BORGIAS III. EP. 01 - THE FACE OF DEATH) serial obyczajowy, Węg./Irl./Kan. 2013

RODZINA BORGIÓW III (THE BORGIAS III) serial obyczajowy, Węg./Irl./Kan. 2013, reż. Kari Skogland, wyk. Jeremy Irons, François Arnaud, Holliday Grainger, Joanne Whalley, Lotte Verbeek

premiera:  25.05.2013 godz. 22:00
powtórzenie: 29.05.2013 godz. 23:30