Zacznijmy od nowakomedia, dramat 2013, 100 min
reżyseria: John Carney
obsada: Keira Knightley, Mark Ruffalo, Hailee Steinfeld, Adam Levine, James Corden

Najbliższe emisje w HBO HD
Niedziela, 26.07 g. 20:1027-07-2015 12:55     
29-07-2015 20:10     
30-07-2015 11:05     
01-08-2015 06:00     
01-08-2015 17:55

Doświadczony producent muzyczny spotyka młodą piosenkarkę. Keira Knightley i Mark Ruffalo w romantycznej opowieści twórcy niezapomnianego Once.

Gretta (Keira Knightley) jest utalentowaną, początkującą piosenkarką. Wraz ze swoim chłopakiem Dave’em (Adam Levine), który także jest muzykiem, przeprowadza się do Nowego Jorku. Dave szybko nawiązuje kontakt z dużą wytwórnią płytową i negocjuje podpisanie kontraktu. Gretta nie może znaleźć swojego miejsca. Podczas jednego z występów w lokalnym klubie spotyka Dana (Mark Ruffalo), doświadczonego producenta muzycznego. Mężczyzna postanawia pomóc Gretcie wypromować jej muzykę. Przy okazji wspólnej pracy młoda piosenkarka i zgorzkniały producent odkrywają, że mają ze sobą wiele wspólnego.

"Zacznijmy od nowa" to osadzona w Nowym Jorku opowieść o dwojgu ludziach, których dzieli wiek i doświadczenie życiowe, ale łączy podobna wrażliwość i miłość do muzyki. Okazuje się to dla nich kluczem do wzajemnego zrozumienia i uczucia, które zaczyna ich łączyć. Film ujmuje ciepłem i bezpretensjonalnością. W rolach głównych wystąpili dwukrotnie nominowani do Oscara Keira Knightley (Duma i uprzedzenie, Gra tajemnic) i Mark Ruffalo (Wszystko w porządku, The Avengers) oraz znany muzyk, wokalista zespołu Maroon 5, Adam Levine. W wyreżyserowanym przez Johna Carneya, twórcę nostalgicznego Once, obrazie wystąpili także zdobywczyni nominacji do Nagrody Akademii Hailee Steinfeld (Prawdziwe męstwo, Romeo i Julia) i laureat BAFTY James Corden (serial Gavin i Stacey, Tajemnice lasu). Atutem filmu jest muzyka, w tym wykonywana przez Keirę Knightley, nominowana do Oscara ballada Lost Stars.Zobacz inne polecane w TV «