Zabójcyserial kryminalny 2011, 45 min
występują: Laura Sofia Bach, Jakob Cedrgren, Lars Mikkelsen
 

Najbliższe emisje w Kino TV
Środa, 07.08 g. 22:45środy 22:45

Zabójcy to serial kryminalny o szczególnym typie przestępcy, którego otacza aura strachu i tajemniczości – seryjnym mordercy.

Cechuje go brutalność, a morderstwa przez niego dokonywane nie są oparte na tradycyjnych motywach i wzorcach zachowania.

By go schwytać potrzeba szczególnego rodzaju ludzi. Osób, które znają i rozumieją ciemną stronę zabójcy na tyle, aby odkryć fantazje, które popychają go do działania. Takimi ludźmi są: młoda, ambitna detektyw Katrine Ries Jensen i psychiatra sądowy Thomas Schaeffer – policjant i „profiler”. Posługując się odmiennymi metodami są w stanie znaleźć więź łączącą ich zarówno z ofiarą jak i samym zabójcą. Dzięki temu każda makabryczna zagadka zostaje rozwikłana, a śledztwo kończy się sukcesem.

O niecodziennym klimacie serialu decyduje jego fabuła. Widz niejednokrotnie wie więcej od prowadzących śledztwo. Nigdy nie wie jednak, czy uda im się wpaść na właściwy trop. Strach wywołany przez działających z zimną krwią sprawców, potęguje chłodna, czasem wręcz sterylna, kolorystyka zdjęć oraz nienaturalny spokój z jakim opisywane są kolejne zbrodnie.Zobacz inne polecane w TV «