Wyspa tajemnicthriller 2010
reżyseria: Martin Scorsese
obsada: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Ted Levine

Najbliższe emisje w Paramount Channel HD
Niedziela, 17.05 g. 22:00Marlin Scorsese czyta mroczną powieść Dennisa Lehane'a: Leonardo Di Caprio jako szeryf federalny, który ma rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia więźnia z zamkniętego zakładu psychiatrycznego.

Rok 1954, niedostępna wyspa położona w Zatoce Bostońskiej. Do znajdującego się tu szpitala dla chorych umysłowo przybywają doświadczony szeryf federalny Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) i jego partner, nowicjusz Chuck Aule (Mark Ruffalo). W placówce tej leczeni są wyjątkowo niebezpieczni przestępcy. Jedna z pacjentek, morderczyni Rachel Solando (Emily Mortimer), zniknęła bez śladu i funkcjonariusze mają przeprowadzić śledztwo. Sprawa jest niezwykle tajemnicza. Rachel była przetrzymywana w zamkniętym pokoju, którego okna zabezpieczono kratami. Nie wiadomo, jak mogła się stamtąd wydostać. Pozostała po niej tylko zaszyfrowana wiadomość. Teddy orientuje się, że dzieje się tu coś złego. Jego podejrzenia wzbudza dyrektor szpitala, John Cawley (Ben Kingsley). Szeryf zresztą nie zjawił się tu przypadkowo. Wszystkie tropy wskazują na to, że na wyspie będzie mógł rozliczyć się ze swoją dramatyczną przeszłością. Gdy nad zatokę nadciąga huragan, łączność z resztą świata zostaje zerwana. Rozpoczyna się prawdziwy koszmar.

Adaptacja mrocznej powieści Dennisa Lehane'a, autora między innymi zekranizowanej przez Clinta Eastwooda "Rzeki tajemnic".Zobacz inne polecane w TV «