Wikingowie. Sezon 3serial historyczny 2015
reżyseria: Ken Girotti
obsada: Travis Fimmel, Clive Standen, Gustaf Skarsgard, Katheryn Winnick

Najbliższe emisje w History
Niedziela, 30.08 g. 22:00Premierowe odcinki - niedziela o 22.00

Epoka wikingów kojarzy nam się z krwawymi podbojami i grabieżami, ale o jej obliczu zadecydowali konkretni ludzie, gotowi dla realizacji swych celów poświęcić krew, pot i własne życie.

Słowo „wiking” pozostaje synonimem brutalności, terroru i tajemniczości, odkąd pod koniec VIII wieku pierwsi nordyccy wojownicy pojawili się na wybrzeżach Anglii i Francji. Ważnym elementem mitologii, jaka wokół nich narosła, było bezlitosne barbarzyństwo. Choć w kulturze popularnej wciąż żywy jest właśnie taki obraz wikingów, rzeczywistość była dużo bardziej złożona, wielowymiarowa i przemawiająca do wyobraźni, niż można by sądzić.

W trzecim sezonie „Wikingów” kanał HISTORY znów zabiera widzów do fascynującego świata Ragnara Lodbroka, który z wojownika i odkrywcy przeistoczył się w suwerennego władcę. Uwielbiają go rodacy i rodzina, ale na wszystkich dworach Europy budzi strach, a jego pozycji zagraża zdrada i pragnienie zemsty, na horyzoncie zaś rysuje się nowa wyprawa, tym razem nad Sekwanę.Zobacz inne polecane w TV «