Wikingowie. Sezon 2dramat / historyczny 2014
twórca: Michael Hirst
obsada: Travis Fimmel, Clive Standen, Gabriel Byrne, Katheryn Winnick, Jessalyn Gilsig, George Blagden, Gustaf Skarsgård

Najbliższe emisje w History
Środa, 30.04 g. 22:00wtorki o 22:00 kanał History

W świecie „Wikingów” walka o władzę trwa nadal. Drugiej odsłonie przygód nieposkromionych wojowników z Północy towarzyszą nowe sojusze, walki na śmierć i życie, a wszystko pod czujnym okiem nordyckich bogów.

Serial od pierwszego sezonu cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem widzów. W Stanach Zjednoczonych „Wikingowie” na HISTORY stali się najpopularniejszym, nowym serialem telewizyjnym wśród produkcji stacji kablowych i satelitarnych w 2013 roku, a każdy odcinek oglądały średnio 4 miliony widzów.

Koniec pierwszego sezonu „Wikingów” pozostawił wiele niewiadomych i nierozstrzygniętych spraw. Czy Rollo zdecyduje się na walkę przeciw bratu Ragnarowi? Jakie konsekwencje będzie miała upojna noc, którą Ragnar spędził z księżniczką Aslaug? Czy jego małżeństwo z Lagerthą przetrwa zdradę oraz śmierć ich córki Gydy? W drugim sezonie te i inne sprawy znajdą dramatyczny, a często również i niespodziewany finał.

„Wikingowie” to także saga rodzinna poświęcona losom Ragnara, jego licznej rodziny i ludzi, którymi włada. Wielkim marzeniem jarla od dawna są podróże na zachód i poznawanie tamtejszych cywilizacji. Sojusz z królem Horikiem sprawia, że w trakcie sztormu Ragnar ląduje na brzegach anglosaskiego królestwa Wessex, na którego tronie zasiada podobny do niego władca.

Tematem przewodnim drugiego sezonu są kryzysy – wiary, władzy i związków. Stawką są nie tylko losy poszczególnych królestw, ale też miłość i życie. A wszystko to pod czujnym okiem pogańskich bogów.Zobacz inne polecane w TV «