Wieżowiecdramat, science fiction 2015, 114 min
reżyseria: Ben Wheatley
obsada: Tom Hiddleston, Jeremy Irons, Sienna Miller, Luke Evans, Elisabeth Moss

Najbliższe emisje w HBO HD
Środa, 05.04 g. 20:1006-04-2017 04:00     
08-04-2017 21:10     
09-04-2017 04:00     
24-04-2017 22:10     
02-05-2017 20:10

Tom Hiddleston w roli lekarza, który wprowadza się do nowo wybudowanego, luksusowego wieżowca.

Doktor Robert Laing (Tom Hiddleston) marzy o spokoju i anonimowości. W tym celu postanawia zamieszkać w luksusowym apartamentowcu, który powstał, żeby zaspokajać wysublimowane potrzeby bogatych londyńczyków. Jego sąsiadami są należąca do bohemy artystycznej samotna matka Charlotte (Sienna Miller), charyzmatyczny dziennikarz Wilder (Luke Evans), jego ciężarna żona Helen (Elisabeth Moss) oraz architekt budynku – pan Royal (Jeremy Irons). Niespodziewanie wśród mieszkańców rodzi się niezdrowa rywalizacja. Do uporządkowanego, elitarnego świata wkradają się chaos i przemoc.

Intrygująca filmowa alegoria mówiąca o fasadowości relacji międzyludzkich we współczesnym, kapitalistycznym świecie. Ten wyrazisty i bezkompromisowy obraz jest efektowną wizualnie ekranizacją dystopijnej powieści Wieżowiec autorstwa J.G. Ballarda. Reżyser Ben Wheatley (Lista płatnych zleceń, Turyści) przywołuje ducha lat siedemdziesiątych razem z ich retro charakterem. Na uwagę zasługują takie elementy filmu, jak muzyka Clinta Mansella (Requiem dla snu), błyskotliwy montaż czy rewelacyjna scenografia.

W głównych rolach doskonale odnajdują się: wyróżniony Złotym Globem Tom Hiddleston (Thor, serial Nocny recepcjonista), laureat Oscara Jeremy Irons (Druga prawda, serial Rodzina Borgiów), Sienna Miller (Snajper, Ugotowany), Luke Evans (Nikt nie przeżył, Dracula: Historia nieznana) i zdobywczyni Złotego Globu Elisabeth Moss (serial Mad Men, Idol z piekła rodem). Produkcja była prezentowana na MFF w San Sebastián, gdzie ubiegała się o prestiżową Złotą Muszlę. W Wielkiej Brytanii otrzymała cztery nominacje do BIFY, w tym za najlepszy scenariusz.Zobacz inne polecane w TV «