Watahakryminalny, dramat 2014, 41 min
reżyseria: Michał Gazda
obsada: Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński

Najbliższe emisje w HBO HD
Niedziela, 12.10 g. 20:10niedziele o 20:10

Sześcioodcinkowa "Wataha" rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich udaje się przeżyć.

Od 12 października na antenie telewizji HBO będziemy mogli śledzić serial "Wataha". W głównych rolach grają m.in. Leszek Lichota, Bartłomiej Topa i Magdalena Popławska.

Kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura.

Serial opowiada nie tylko o zagadce kryminalnej, strażnikach, ale i o miejscu, które determinuje określone postawy i zachowania.

W produkcji grają również Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Dagmara Bąk i Maciej Mikołajczyk. Serial wyreżyserowali Kasia Adamik i Michał Gazda. Oprawą wizualną zajął się Tomasz Augustynek, a muzyczną - Łukasz Targosz.Zobacz inne polecane w TV «