Uciekinierzy | Telewizja JAMBOX

Uciekinierzy

serial kryminalny, 2010, 60 min.
reżyseria: David Richards
obsada: Keith Allen, Burn Gorman, Jack O'Connell, Joanna Vanderham

Najbliższe emisje w FilmBox Premium HD
  • Sobota, 07.07 g. 22:25

środy o 21:00

Uciekinierzy to fascynująca opowieść o uciekającej dziewczynie, skandalizującym transwestycie, który ją adoptuje i wzruszająca historia o miłości osadzona w półświatku londyńskiego Soho lat 60 i 70 tych.

Fabuła, jednego z najgorętszych brytyjskich seriali ostatnich lat, oparta jest na kryminale bestsellerowej autorki Martiny Cole. Serial okazał się tak interesujący, że Alan Cumming, po 15- letniej przerwie, zdecydował się powrócić na brytyjską scenę. Znany świetnie polskim widzom, choćby z drugiej części X-Menów, gdzie wystąpił jako Nightcrawler oraz serialu Żona idealna, za rolę w którym dwukrotnie otrzymał nominację do nagrody Emmy. Oficjalnie przyznający się do swojej biseksualnej orientacji seksualnej idealnie odnalazł się w roli skandalizującego transwestyty o złotym sercu.

Świetnie oceniona została również debiutująca Joanna Vanderham, dla której praca u boku takich gwiazd jak Ken Stott, Keith Allen była nie tylko wyzwaniem, ale i inspiracją.

Uciekinierzy to fascynująca opowieść o uciekającej dziewczynie, skandalizującym transwestycie, który ją adoptuje i wzruszająca historia o miłości osadzona w półświatku londyńskiego Soho lat 60 i 70 tych. Od zawsze intencją właścicieli Soho było uczynienie z niego modnej i atrakcyjnej dzielnicy dla bogatej i wpływowej śmietanki towarzyskiej Londynu.

Na ziszczenie tego marzenia potrzeba było trzech wieków. Na przełomie XX-ego wieku ta jedna z najbardziej barwnych dzielnic miasta, pełna sal muzycznych, teatrów a przede wszystkim prostytutek zaczęła ściągać pisarzy, artystów i intelektualistów. Do końca lat 60-tych ubiegłego stulecia dzielnica stała się adresem londyńskiej bohemy. Tam właśnie w 1962 roku debiutowali Rolling Stonesi.

Cathy Connor i Eamonn Docherty urodzili się na East Endzie co przesądziło o ich losie. Wychowali się razem, nie mając nikogo, na kim mogli by polegać. Dodatkowo połączyło ich pragnienie lepszego losu dla siebie i innych. Życie Cathy zmieniło się na zawsze, gdy jej matka trafiła do wiezienia za morderstwo , którego nie popełniła, a dziewczyna została rozdzielona z Eamonnem i wysłana do domu dziecka. Szybko stamtąd ucieka do Soho, gdzie poznaje niepowtarzalnego Desrae, ekstrawaganckiego transwestytę, który bierze ją pod swoje skrzydła. W tym samym czasie Eamonn zanurza się coraz głębiej w kryminalnych szeregach East Endu.

Kierowani pragnieniem bycia razem dokonują wyborów, które oddalają ich od siebie. Cathy dorasta w sercu londyńskiego półświatka, Eamonn płynie do Nowego Jorku, by tam zacząć nowe życie. Świat niewinnego Soho lat 60-tych ustępuje miejsca rozwiązłości lat 70-tych, a ścieżki Cathy i Eamonna znów się przecinają. W świecie zamachów IRA, skorumpowanych policjantów i strajków odkrywają, że cokolwiek zrobią nie zdołają uciec przeszłości.

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «