Trzy razy Manondramat 2014
reżyseria: Jean-Xavier de Lestrade
obsada: Alba Gaïa Kraghede Bellugi, Yannick Choirat, Marina Foïs

Najbliższe emisje w Twoja.TV HD
Czwartek, 11.12 g. 19:00Tytułowa Manon (Alba Gaïa Kraghede Bellugi) jest zbuntowaną przeciw całemu światu piętnastolatką. Po tym jak zaatakowała nożem własną matkę wysłano ją do ośrodka dla trudnej młodzieży. Ma sześć miesięcy na naprawę swojego zachowania.

Czy karcenie jest odpowiedzią na przemoc i wykroczenia? Czy istnieje sposób na uchronienie młodych przestępców przed zgubnym losem bez użycia siły? Kino Europa zaprasza do świata pewnej młodej francuskiej dziewczyny walczącej o powrót do normalności.

Umiejscowiony we współczesnej Francji mini serial podejmuje trudny temat z jakim zmagają się mieszkańcy wielu europejskich krajów. Jak poprawić jakość życia problematycznej młodzieży bez uciekania się do przemocy? Dramat podąża śladami nastoletniej Manon, która trafiła do ośrodka dla trudnej młodzieży, gdzie stara się poprawić swoje zachowanie. Pracujący w ośrodku wychowawcy zastanawiają się nad problemem zmiany sposobu myślenia nastolatków bez stosowania przemocy fizycznej i psychicznej.

Reżyser Jean-Xavier de Lestrade (zdobywca Oscara za film Zabójstwo w niedzielny poranek) oraz aktorka Alba Gaïa Kraghede Bellugi (znana z głośnej francuskiej komedii Nietykalni) stworzyli niebywały duet zapewniający wiarygodność tej historii. Pełna siły, desperacji i ogromnej autentyczności opowieść otrzymała nagrodę Złota FIPA w Biarritz we Francji (styczeń 2014).

Poznajcie niepokojący świat wagarów, narkotyków, kradzieży samochodów i napaści. Niekończącą się spiralę przemocy, z której tytułowa Manon stara się znaleźć wyjście.Zobacz inne polecane w TV «