Tomdramat 2013
reżyseria: Xavier Dolan
obsada: Xavier Dolan, Lise Roy, Evelyne Brochu, Manuel Tadros
 

Najbliższe emisje w Cinemax HD
Sobota, 15.11 g. 20:15Tom jedzie na pogrzeb kochanka. Na miejscu brutalny brat zmarłego wplątuje go w niebezpieczna grę. Stawką jest dobra opinia rodziny.

Tom (Xavier Dolan) to copywriter odnoszący sukcesy zawodowe w montrealskiej agencji reklamowej. Pogrążony w depresji chłopak przezywa śmierć swojego kochanka, Guillaume'a. By pożegnać się z partnerem, jedzie w jego rodzinne strony na pogrzeb. Po dotarciu na miejsce odkrywa, że Agathe (Lise Roy), matka zmarłego, nie zdawała sobie sprawy z jego homoseksualizmu. Jej najstarszy syn, Francis (Pierre-Yves Cardinal), nie chce dopuścić, aby zrozpaczona kobieta dowiedziała się prawdy. Zależy mu także na nieskazitelnej opinii mieszkańców okolicy. Mężczyzna nie waha się użyć siły, aby skłonić przybysza do zachowania tajemnicy. Rozpoczyna z nim niebezpieczną grę. Prześladowany Tom staje w obliczu trudnej decyzji. Pobyt na odludnej farmie pozwala mu skonfrontować się z tłumionymi dotąd emocjami.

Czwarty obraz w dorobku młodego kanadyjskiego reżysera, który po raz kolejny stanął po obu stronach kamery. Scenariusz produkcji powstał w oparciu o sztukę Michaela Marca Boucharda. Na MFF w Wenecji obraz zdobył nagrodę FIPRESCI i nominację do Złotego Lwa.

 Zobacz inne polecane w TV «