TOhorror 2017, 129 min
reżyseria: Andy Muschietti
obsada: Jaeden Lieberher, Bill Skarsgård, Jeremy Ray Taylor, Sophia Lillis, Finn Wolfhard

Najbliższe emisje w HBO HD
Niedziela, 25.11 g. 20:10Dzieci z małego miasteczka są terroryzowane przez tajemniczą istotę, która przybiera postać klauna.

W małym mieście Derry w stanie Maine nagle zaczynają znikać dzieci. Odpowiedzialny jest za to psychotyczny klaun Pennywise (Bill Skarsgård), który uwielbia sprawiać swoim ofiarom niewyobrażalny ból. Młodzi ludzie z miasteczka zdają sobie sprawę, że dorośli nie są w stanie im pomóc. Aby przetrwać, dzieciaki muszą stawić czoła swoim największym lękom. Czy uda im się wyjść cało z opresji?

Mrożący krew w żyłach film oparty na bestsellerowej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Jego reżyserii podjął się Andres Muschietti („Mama”), a w rolę demonicznego klauna wcielił się Bill Skarsgård („Atomic Blonde”), syn Stellana i brat Alexandra. W pozostałych rolach występują: Jaeden Lieberher („Midnight Special”), Jeremy Ray Taylor („Ant-Man”, Sophia Lillis (serial HBO „Ostre przedmioty”) oraz Finn Wolfhard (serial „Stranger Things”). Produkcja nawiązuje do klasyki kina grozy i jest prawdziwą gratką dla wszystkich jego wielbicieli. Obraz otrzymał cztery nominacje do nagrody Saturna i zarobił ponad 700 mln dolarów na całym świecie.

 Zobacz inne polecane w TV «