Strażnicy marzeńanimowany, 2012
reżyseria: Peter Ramsey

Najbliższe emisje w CANAL+ HD
Niedziela, 15.12 g. 19:20PT | 20.12 | 19.20

Bohaterowie z baśni dla dzieci, Święty Mikołaj, Królik Wielkanocny, Zębowa Wróżka i Jack Mróz, łączą siły, aby przezwyciężyć Króla Ciemności, zanim sprowadzi na świat wieczną ciemność.

Króla Ciemności Mrok - zły duch z krainy baśni - zamierza zawładnąć światem, zagrozić pięknu snów dzieci i zabrać im szczęśliwe wspomnienia. Mogą go powstrzymać tylko Strażnicy beztroskiego dzieciństwa, z których każdy ma nadprzyrodzone talenty. Wytatuowany, rubaszny Święty Mikołaj, zwany Nordem, niemy Piaskowy Dziadek, urocza Zębowa Wróżka oraz wielki Królik Wielkanocny wzywają na pomoc Jacka Mroza, nieodpowiedzialnego urwisa, który włada chłodem. Wspólna misja w obronie świątecznych symboli, wierzeń i tradycji pozwoli mu zrozumieć, czym jest odpowiedzialność i przyjaźń.

Animowana przygoda studia DreamWorks to magiczna historia o Jacku Mrozie, Zającu Wielkanocnym, Świętym Mikołaju, Zębowej Wróżce i Piaskowym Dziadku, którzy po raz pierwszy występują razem. Film został luźno oparty na serii książek dla dzieci "Strażnicy Dzieciństwa" autorstwa Williama Joyce'a, który razem z Guillermo Del Toro jest jednym z producentów animacji. Muzykę do filmu skomponował Alexandre Desplat. "Strażnicy marzeń" byli nominowani do Złotego Globu w kategorii najlepszy film animowany.Zobacz inne polecane w TV «