To skomplikowanekomedia romantyczna 2009, 115 min
reżyseria: Nancy Meyers
obsada: John Krasinski, Lake Bell, Alec Baldwin, Steve Martin, Meryl Streep

Najbliższe emisje w Cinemax HD
Piątek, 07.09 g. 22:35Meryl Streep jako rozwódka po pięćdziesiątce, która niespodziewanie wdaje się w romans z byłym mężem i jednocześnie flirtuje z szarmanckim architektem.

Jane (nominowana za tę rolę do Złotego Globu Meryl Streep) jest odnoszącą sukcesy restauratorką, rozwiedzioną matką trójki dorosłych już dzieci. Z ich ojcem, Jakiem (nominowany za tę rolę do BAFTY Alec Baldwin), utrzymuje przyjacielskie relacje, które komplikuje informacja o jego ślubie z dużo młodszą kobietą (Lake Bell). Gdy z domu wyprowadza się ostatnie z dzieci, Jane zaczyna czuć się opuszczona i samotna. Wtedy też jej życie nieoczekiwanie nabiera rumieńców. Między nią i byłym mężem odżywają dawne uczucia, a jakby tego było mało, na scenę wkracza nowy adorator - sympatyczny architekt Adam (Steve Martin).

Ciepła i zabawna opowieść o dojrzałej miłości to najnowszy hit doświadczonej twórczyni komedii romantycznych, nominowanej do Oscara Nancy Meyers (Szeregowiec Benjamin, Czego pragną kobiety, Lepiej późno niż później, Holiday). Obraz został wyróżniony trzema nominacjami do Złotego Globu, w tym w kategorii „najlepsza komedia”. Duża w tym zasługa inteligentnego, skrzącego się humorem scenariusza i wybornego aktorstwa. W role uczestników nietypowego miłosnego trójkąta wcielili się: laureatka trzech Oscarów Meryl Streep (Wybór Zofii, Julie i Julia, Żelazna Dama), nominowany do tej nagrody Alec Baldwin (Sok z żuka, Cooler, Infiltracja) oraz zdobywca pięciu nominacji do Złotego Globu, popularny komik Steve Martin (Ojciec panny młodej, Wielka heca Bowfingera, Wszystko się wali).Zobacz inne polecane w TV «