Sin City 2: Damulka warta grzechukryminalny, thriller 2014, 98 min
reżyseria: Frank Miller, Robert Rodriguez
obsada: Mickey Rourke, Eva Green, Joseph Gordon-Levitt, Jessica Alba, Josh Brolin

Najbliższe emisje w HBO HD
Niedziela, 09.08 g. 22:0012-08-2015 22:00     
13-08-2015 04:20     
16-08-2015 00:55     
01-09-2015 01:40

Zjawiskowa Eva Green w roli mrocznej femme fatale, która desperacko potrzebuje pomocy byłego kochanka. Druga część ekranizacji kultowego komiksu Franka Millera.

Dwight (Josh Brolin) jest prywatnym detektywem, który zarabia na życie, robiąc kompromitujące zdjęcia zdeprawowanym do szpiku kości bogaczom. Pewnego dnia spotyka po latach swoją dawną miłość - Avę (Eva Green). Kobieta potrzebuje jego pomocy. Chciałaby uwolnić się od brutalnego męża Damiena Lorda (Marton Csokas). Dwight natychmiast postanawia działać. Szybko jednak odkryje, że znalazł się w środku mrocznej intrygi. Aby wyjść cało z opresji, łączy swoje siły z nieobliczalnym zabijaką – Marvem (Mickey Rourke).

Brawurowo zrealizowana, kolejna odsłona przygód bohaterów filmu Sin City – Miasto grzechu. Fabuła składa się z czterech luźno połączonych ze sobą historii i rozwija wątki znane z pierwszej części. Twórcami tego plastycznego i pełnego rewelacyjnych efektów wizualnych obrazu są ponownie autor kultowych komiksów Frank Miller (m.in. „Mroczny Rycerz powraca”, „Sin City”) i uznany reżyser Robert Rodriguez (Desperado, Od zmierzchu do świtu). Produkcja zachwyca mrocznym klimatem, wysmakowaną formą oraz doborową obsadą. W główne role wcielili się między innymi: nominowany do Nagrody Akademii Mickey Rourke (Harry Angel, Zapaśnik), zdobywczyni BAFTY Eva Green (Marzyciele, Casino Royale), nominowani do Złotego Globu Joseph Gordon-Levitt (500 dni miłości, Incepcja) i Jessica Alba (serial Cień anioła, Maczeta) oraz zdobywca nominacji do Oscara Josh Brolin (To nie jest kraj dla starych ludzi, Obywatel Milk).Zobacz inne polecane w TV «