Sierpień w hrabstwie Osagekomediodramat 2013, 121 min
reżyseria: John Wells
obsada: Meryl Streep, Julia Roberts, Ewan McGregor, Chris Cooper, Abigail Breslin

Najbliższe emisje w CANAL+ HD
Sobota, 07.02 g. 21:00Adatpacja nagrodzonej m.in. Pulitzerem sztuki Tracy'ego Lettsa, Meryl Streep i Julia Roberts po raz pierwszy razem na planie obie za swoje kreacje dostały nominacje do Oscara 2014 i do Złotego Globu.

Zaginął senior rodu, poeta Beverly (Sam Shepard). By wyjaśnić tajemnicę i wesprzeć chorą na raka, uzależnioną od leków matkę (Meryl Streep) do domu przyjeżdżają dorosłe córki Westonów: przeżywająca małżeński kryzys Barbara (Julia Roberts) wraz z mężem (Ewan McGregor) oraz Karen (Juliette Lewis) stara panna, dla której spotkanie z rodziną jest przykrym obowiązkiem. Trzecia z sióstr Ivy (Julianne Nicholson) jako jedyna nie wyprowadziła się od rodziców. Wciąż tłumi emocje, pozwala sobą pomiatać i marzy o zjednoczeniu rodziny. Teraz trzem siostrom przychodzi zmierzyć się z emocjami, które niegdyś doprowadziły do zerwania kontaktów. Gdy tajemnica zaginięcia Beverly'ego wyjaśnia się, rodzina w komplecie zasiada do wspólnego posiłku, podczas którego dochodzi do konfrontacji z seniorką rodu, kobietą o trudnym charakterze i jeszcze trudniejszej przeszłości.

Film został zrealizowany na podstawie sztuki "August: Osage County", autorstwa dramaturga, scenarzysty ("Zabójczy Joe") i aktora ("Homeland") Tracy'ego Lettsa, który zdobył za nią Pulitzera i nagrodę Tony. Wyreżyserowanie adaptacji według scenariusza Lettsa powierzono producentowi telewizyjnemu JOHNOWI WELLSOWI ("Mildred Pierce", serial "Prezydencki poker"), dla którego był to drugi wyreżyserowany film po "W firmie" ("The Company Men", 2010). Na planie "Sierpnia w hrabstwie Osage" zgromadzono imponującą obsadę na czele z Meryl Streep i Julią Roberts, które po raz pierwszy spotkały się na ekranie i za swoje kreacje obie dostały nominacje do Oscara® 2014 i Złotego Globu. Partnerują im m.in. Chris Cooper, Sam Shepard i brytyjska gwiazda Benedict Cumberbatch, który za kreację w "Grze tajemnic" zdobył m.in. nominacje do Oscara 2015 i Złotego Globu. Obdarzony głębokim, charakterystycznym barytonem aktor zagrał również m.in. w serialu BBC "Sherlock", superprodukcji J.J Abramsa "W ciemność: Star Trek", nominowanym do 3 Oscarów "Szpiegu", a także w "Piątej władzy", w której wcielił się w postać Juliana Assage'a. Piosenkę do "Sierpnia w hrabstwie Osage" - "Last Mile Home" stworzyli muzycy zespołu Kings of Leon. - Nie chcieliśmy pisać o relacji matka - córka, ale o tym, co nas czeka, gdy wracamy do domu - o dobrych i złych rzeczach - mówił Caleb Followill, gitarzysta rytmiczny i wokalista.Zobacz inne polecane w TV «