Rytuałthriller 2011, 109 min.
reżyseria: Mikael Hafström
obsada: Anthony Hopkins, Colin O'Donoghue, Alice Braga, Ciarán Hinds, Rutger Hauer

Najbliższe emisje w HBO HD
Niedziela, 22.07 g. 20:10Wywodzący się z nurtu zapoczątkowanego sławnym Egzorcystą Williama Friedkina, intrygujący thriller o tematyce religijnej. Jego bohaterem jest przeżywający kryzys wiary młody ksiądz.

Michael Kovak (Colin O'Donoghue) jest młodym duchownym, który przybywa do Watykanu, żeby podjąć naukę w szkole dla egzorcystów. Mężczyzna jest pełen rezerwy i nie do końca potrafi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Kontrowersyjne praktyki budzą w nim wiele wątpliwości. Wszystko zmienia się jednak, kiedy Michael spotyka na swojej drodze legendarnego ojca Lucasa (Anthony Hopkins). Duchowny odsłania przed młodszym kolegą mroczną stronę wiary i zmusza go do konfrontacji z demonami.

Fascynująca opowieść o mrocznych siłach i przedstawicielach Kościoła, którzy próbują je okiełznać za pomocą egzorcyzmów. Solidne aktorstwo i wciągająca, nieoczywista fabuła to mocne strony religijnego thrillera w reżyserii szwedzkiego filmowca, zdobywcy Złotego Żuka Mikaela Håfströma (Dni jak ten, Zło, Wykolejony). Nagrodzony Oscarem Anthony Hopkins (Milczenie owiec, Okruchy dnia, Nixon) wciela się sugestywnie w postać doświadczonego egzorcysty, a jako sceptyczny ksiądz Kovak partneruje mu wyróżniony nagrodą IFTA, rewelacyjny debiutant Colin O'Donoghue (film TV Home for Christmas, serial Dynastia Tudorów). Obok nich zobaczymy też takie gwiazdy kina jak znany z serialu Rzym Ciarán Hinds (także: Aż poleje się krew, Szpieg), brazylijska piękność Alice Braga (Miasto Boga, Miasto ślepców, Repo Men – Windykatorzy) czy charyzmatyczny Rutger Hauer (Łowca androidów, Autostopowicz, Młyn i krzyż). Scenariusz obrazu powstał na podstawie książki autorstwa Matta Baglio, która była inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Zdjęcia do produkcji powstały w Rzymie i Budapeszcie.Zobacz inne polecane w TV «