Poltergeisthorror 2015, 90 min
reżyseria: Gil Kenan 
obsada: Sam Rockwell, Rosemarie DeWitt, Saxon Sharbino, Kyle Catlett, Jared Harris

Najbliższe emisje w HBO HD
Niedziela, 20.03 g. 20:1021-03-2016 01:25     
23-03-2016 20:10     
24-03-2016 01:45     
26-03-2016 22:15

Zwyczajna rodzina przeprowadza się do domu na przedmieściach. Zostaje tam zaatakowana przez złego ducha, który nie zna litości.  

Eric i Amy Bowenowie (Sam Rockwell i Rosemarie DeWitt) przeprowadzają się wraz z trójką dzieci do zwykłego z pozoru podmiejskiego domu. Nie zdają sobie sprawy, że nieruchomość stoi na miejscu dawnego cmentarza. Szybko też okazuje się, że nie są jej jedynymi lokatorami… W domu grasuje mroczny, nieznający litości duch, który przejmuje kontrolę nad rodziną. Gdy porywa najmłodszą córkę Bowenów (Kennedi Clements), ci zwracają się o pomoc do doświadczonego telewizyjnego egzorcysty (Jared Harris).

Remake niezapomnianego horroru z 1982 roku, którego twórcami byli Tobe Hooper i Steven Spielberg. Film opowiada historię rodziny, która wprowadza się do nawiedzonego domu, gdzie staje się celem ataku złych duchów. Za powstanie nowej wersji odpowiadają Sam Raimi (Martwe zło, Spider-Man), który jest jej producentem, oraz specjalizujący się w kinie grozy reżyser Gil Kenan (Straszny dom, Miasto cienia).

Obraz, mimo że nie wytrzymuje porównania z oryginałem, zaciekawia i trzyma w napięciu. Atutem są także pomysłowe efekty specjalne. W filmie wystąpili między innymi: laureat Srebrnego Niedźwiedzia Sam Rockwell (Niebezpieczny umysł, Moon), Rosemarie DeWitt (Człowiek ringu, Siostra twojej siostry), znany z serialu Mad Men Jared Harris oraz Saxon Sharbino (Bez litości, serial Touch).Zobacz inne polecane w TV «