Pisarze. Serial na krótkokomedia 2019, 5 min
reżyseria: Mikołaj Lizut
obsada: Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka

Najbliższe emisje w CANAL+ Premium HD
Niedziela, 09.06 g. 20:20Seria kilkuminutowych odcinków, z których każdy opowiada zupełnie inną, podsyconą wysokiej próby humorem historię.

„Pisarze. Serial na krótko”, to seria kilkuminutowych odcinków, z których każdy opowiada zupełnie inną, podsyconą wysokiej próby humorem historię. W rolach głównych Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka. Scenariusze do każdego z czterech odcinków pierwszego sezonu napisali cenieni i wybitni pisarze: Krzysztof Varga, Jakub Żulczyk, Dorota Masłowska i Katarzyna Nosowska.

Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka odgrywają postaci i sytuacje napisane specjalnie dla nich przez wybitnych pisarzy i innych artystów. Autorzy nie mieli żadnych ograniczeń w doborze tematu czy stylistyki. W związku z tym poszczególne odsłony mają miejsce w różnorodnych lokalizacjach i będą dotyczyć zarówno zjawisk społecznych i relacji między ludźmi, jak i polityki, obyczajów czy kultury. Każda z nich będzie sygnowana nazwiskiem autora.

Dwa pierwsze odcinki, napisali Krzysztof Varga i Jakub Żulczyk. Z kolei 15 czerwca o 22:00 premierę będą miały odcinki napisane przez Dorotę Masłowską i piosenkarkę Kasię Nosowską./p>Zobacz inne polecane w TV «