Piraci z Karaibów: Zemsta Salazaraprzygodowy, fantasy 2017, 124 min
reżyseria: Joachim Rønning, Espen Sandberg
obsada: Johnny Depp, Javier Bardem, Brenton Thwaites, Kaya Scodelario, Geoffrey Rush

Najbliższe emisje w HBO HD
Niedziela, 21.01 g. 20:1022-01-2018 15:10
24-01-2018 20:10
25-01-2018 13:10
27-01-2018 11:00
27-01-2018 22:00

Javier Bardem jako mroczny korsarz, który pragnie zgładzić wszystkich piratów. Próbuje mu w tym przeszkodzić kapitan Jack Sparrow. 

Złowrogiemu kapitanowi Salazarowi (Javier Bardem) udaje się uciec na statku z Diabelskiego Trójkąta. Niemogący zaznać spokoju duch pragnie w ramach zemsty uśmiercić każdego pirata, który tylko wpadnie w jego ręce. Nieuniknionej zagładzie próbuje zapobiec Jack Sparrow (Johnny Depp). Jego jedyną nadzieją jest odnalezienie Trójzęba Posejdona, mitycznego artefaktu dającego władzę nad morzami. Bez niego dowódca „Czarnej Perły" nie ma szans pokonać groźnego Salazara.

Piąta odsłona zrealizowanej z rozmachem, przebojowej serii o przygodach kapitana Jacka Sparrowa. W jego postać od początku wciela się znakomity w tej roli Johnny Depp (Marzyciel, Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street). Tym razem ekscentryczny bohater zmierzy się z wyjątkowo trudnym przeciwnikiem, którego gra laureat Oscara Javier Bardem (To nie jest kraj dla starych ludzi, Biutiful). Obok nich w obsadzie znaleźli się Brenton Thwaites (Dawca pamięci), Kaya Scodelario (Więzień labiryntu) oraz wyróżniony Nagrodą Akademii Geoffrey Rush (Blask). Obraz porywa zarówno w warstwie fabularnej, jak i wizualnej. Wartka akcja, efekty specjalne, wyraziści bohaterowie i solidna porcja dobrego humoru – wszystko to sprawia, że pirackie perypetie śledzi się z zapartym tchem. Nic więc dziwnego, że film okazał się kasowym sukcesem i zarobił blisko 800 mln dolarów na całym świecie. Za jego reżyserię odpowiedzialny był duet utalentowanych norweskich twórców – Joachim Rønning oraz Espen Sandberg. Artyści znani są z takich produkcji jak Wyprawa Kon-Tiki czy serial Marco Polo. Zobacz inne polecane w TV «