Piękna i zabójczakryminalny, dramat 2015, 83 min
reżyseria: Christopher Zalla
obsada: Rob Lowe, Paz Vega, Candice Bergen, Seychelle Gabriel, Jude Ciccolella     

 

Najbliższe emisje w HBO HD
Piątek, 05.02 g. 20:1010-02-2016 02:55 
29-02-2016 00:05

W lipcu 2009 roku w Miami zamordowany zostaje Ben Novack, spadkobierca sieci hoteli Fontainebleau. Główną podejrzaną staje się jego żona. 

Ben Novack junior (Rob Lowe), dziedzic fortuny właścicieli sieci hotelowej Fontainebleau, jest mężem pięknej i pozbawionej zahamowań striptizerki Narcy (Paz Vega). Ich związek jest niezwykle intensywny i burzliwy. Kobieta nie potrafi także porozumieć się z despotyczną teściową (Candice Bergen), która jej nie akceptuje. Gdy nieoczekiwanie giną najpierw Bernice Novack, a potem jej syn, za główną podejrzaną zostaje uznana Narcy.
Dzieło Christophera Zalli (nagradzany dramat Ojcze nasz. Krew z krwi). Reżyser w przekonujący sposób oddał specyfikę życia śmietanki Miami. Pokazał świat wielkich pieniędzy i perwersyjnych rozrywek, ale także kłamstwa i zbrodni. Co ciekawe, film mimo mrocznej fabuły jest stosunkowo lekki (wyjąwszy brutalne sceny przemocy) i nie stroni od humoru. Jego atutami są dobre zdjęcia oraz solidne aktorstwo.
Główne role zagrali: pięciokrotnie nominowany do Złotego Globu Rob Lowe (serial Prezydencki poker, Wielki Liberace), laureatka Goi Hiszpanka Paz Vega (Lucia i seks, Trudne słówka) oraz nominowana do Oscara Candice Bergen (Zacznijmy od nowa, serial Murphy Brown). Film jest produkcją telewizyjną. Zobacz inne polecane w TV «