Opowieść podręcznej 4dramat/sci-fi 2021, 50 min
reżyseria: Bruce Miller
obsada: Elisabeth Moss, Yvonne Strahovski,
Joseph Fiennes, Ann Dowd, Amanda Brugel

Najbliższe emisje w HBO HD
Piątek, 30.04 g. 21:00June walczy z Gileadem jako zaciekła przywódczyni rebeliantów, ale podejmowane przez nią ryzyko pociąga za sobą niespodziewane i niebezpieczne nowe wyzwania.

„Opowieść podręcznej” to jeden z fenomenów ostatnich lat. Po premierze pierwszego sezonu na Hulu serial zyskał ogromną popularność, a jednocześnie zwiększyło się zainteresowanie książką, na podstawie której napisano scenariusz. Powieść Margaret Atwood debiutowała w Polsce w 1992 roku, ale raczej trudno było ją do niedawna zaliczyć do przodujących w sprzedaży książek. Wszystko zmieniło się po premierze serialu, który rozbudowuje fabułę z książki, a teraz otrzymuje już 4. sezon.
Pierwsze wydanie „Opowieści podręcznej” ukazało się w 1985 roku, a na kontynuację czytelnicy musieli czekać do 2019 roku, kiedy to wydane zostały „Testamenty” opisujące dalsze losy podręcznych. Skok czasowy jest jednak nieco mniejszy, aniżeli pomiędzy datami premier książek, bo „Testamenty” opowiadają historię 15 lat po wydarzeniach z „Opowieści podręcznej”.
Opublikowany przez serwis Hulu zwiastun powinien z powrotem przyciągnąć widzów, którzy widzieli poprzednie serie, ale może także zadziałać jak silny magnes na nowych widzów. A wszystko dlatego, że tym razem posuwamy się jeszcze dalej z akcją i to na tyle, że przed nami wizyta w zupełnie nowych i nieznanych bliżej lokalizacjach. Zamiast zamkniętych pomieszczeń z pierwszej serii, tym razem mamy szansę zobaczyć kolejne miejsca dotknięte przez nowy prężnie działający nowy system. Oprócz tego, wygląda na to, że dane nam będzie zobaczyć bezpośrednie starcie June z Lydią, na co widzowie czekają od pierwszego spotkania tych dwóch postaci. Na koniec zwiastunu słyszymy bardzo wymowną wypowiedź od June, która przedstawia się jako obywatel Stanów Zjednoczonych, a my mamy szansę zobaczyć z dalszego planu dok w Kanadzie.Zobacz inne polecane w TV «