Obietnicadramat 2014, 97 min
reżyseria: Anna Kazejak
obsada: Eliza Rycembel, Mateusz Więcławek, Nikodem Rozbicki, Magdalena Popławska, Dawid Ogrodnik

Najbliższe emisje w CANAL+ HD
Niedziela, 14.06 g. 21:00Thriller rozgrywający się wśród licealistów, a zarazem dramat o ich relacjach z rodzicami.

Nagroda za debiutancką rolę dla Elizy Rycembel na MFF dla Dzieci i Młodzieży w Wiedniu oraz dla Dawida Ogrodnika na Gdynia Film Festival.

Lila (Eliza Rycembel) mieszka z matką (Magdalena Popławska) i jej nowym partnerem Danielem (Dawid Ogrodnik). Ojciec (Andrzej Chyra) wyjechał do Danii, gdzie założył nowa rodzinę. Lila chodzi z kolegą z liceum, Jankiem (Mateusz Więcławek). Mają grupę znajomych, z którymi imprezują. Zarówno ze sobą, jak i ze znajomymi są w stałym kontakcie poprzez portale społecznościowe i komunikatory. Pewnego dnia zazdrosna o koleżankę Lila oskarża Janka o zdradę i zrywa z nim. Zakochany chłopak jest gotów na wszystko, by ją odzyskać. Postanawia spełnić daną Lili obietnicę. Dochodzi do tragedii.

"Obietnica" miała premierę podczas 64. Berlinale w sekcji Generation, gdzie pokazywane są najciekawsze filmy z całego świata, skoncentrowane na tematyce młodzieżowej. Scenariusz do filmu ANNA KAZEJAK napisała wspólnie z Magnusem Von Hornem, mieszkającym w Warszawie szwedzkim filmowcem, który w tym roku zadebiutował jako reżyser w prestiżowej, kanneńskiej sekcji Quinzaine des Réalisateurs , w której zaczynali m.in. Martin Scorsese, Michael Haneke czy bracia Dardenne. Von Horn zakwalifikował się do niej z "Intruzem", polsko-szwedzką koprodukcją, do której zdjęcia zrealizował nominowany do Oscara za "Idę" Łukasz Żal. "Obietnica" jest wspólną produkcją Polski i Danii. W ekipie znaleźli się doświadczeni filmowcy, współpracownicy Larsa von Triera, tacy jak montażysta Morten Hojbjerg ("Nimfomanka" von Triera, "Tuż po weselu" Susanne Bier, "Templariusze: Miłość i krew" Petera Flintha) oraz odpowiedzialny za muzykę Kristian Eidnes Andersen ("Dogville", "Antychryst", "Melancholia" i "Nimfomanka" von Triera, "Polowanie" Thomasa Vinterberga).

Główne role - Lili i Janka - zagrali w "Obietnicy" Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek, debiutanci, wyłonieni w ogólnopolskim castingu. Partneruje im Nikodem Rozbicki, który zadebiutował na dużym ekranie rolą Kuby w filmie Kasi Rosłaniec "Bejbi blues". Na drugim planie Kazejak zgromadziła gwiazdorską obsadę: Andrzeja Chyrę w roli nieobecnego ojca dziewczyny, Magdalenę Popławską jako jej matkę i Dawida Ogrodnika, grającego jej partnera. Rodziców Janka zagrali Jowita Budnik i Barłomiej Topa. W "Obietnicy" widzowie zobaczą także Luxurię Astaroth, modelkę, znaną z klipów rapera Donatana "Nie lubimy robić" oraz "My Słowianie". Z wynikiem 122 058 widzów "Obietnica" zajęła 14 miejsce w kinowym box office'ie polskich filmów 2014 roku.

 Zobacz inne polecane w TV «