Niezwykłe przygody Adeli Blanc-Secprzygodowy 2010
reżyseria: Luc Besson
obsada: Louise Bourgoin, Gilles Lellouche, Mathieu Amalric, Jean-Paul Rouve

Najbliższe emisje w
Poniedziałek, 09.04 g. 20:00Indiana Jones w spódnicy! Najnowszy film fabularny mistrza francuskiego kina – Luca Bessona („Piąty element”, „Leon zawodowiec”).

Rok 1912. Paryż. Młoda reporterka Adele Blanc-Sec (Louise Bourgoin) w poszukiwaniu sensacyjnego materiału, nie cofnie się przed niczym. Podczas jednej z podróży do Egiptu zamierza odnaleźć grobowiec, w którym spoczywa zmumifikowane ciało wielkiego starożytnego medyka. Z pomocą ekscentrycznego profesora Espérandieu (Jacky Nercessian) planuje ożywić uzdrowiciela i wykorzystać jego wiedzę do wybudzenia siostry ze śpiączki. Tymczasem w Paryżu pewien eksperyment kończy się wybuchem. Skutkiem tego jest przywrócenie do życia krwiożerczego pterodaktyla. W mieście wybucha panika. Sytuacja nie przeraża jednak dzielnej Adele, która rusza na ratunek mieszkańcom Paryża. Filmowa adaptacja francusko-belgijskiej serii komiksów Jacques'a Tardi.

Twórcą filmu jest uznany francuski reżyser Luc Besson, którego produkcje "Leon zawodowiec" czy "Piąty element", zdobyły uznanie widzów na całym świecie.Zobacz inne polecane w TV «