Nić widmodramat 2017, 125 min
reżyseria: Paul Thomas Anderson
obsada: Vicky Krieps, Daniel Day-Lewis, Lesley Manville,

Najbliższe emisje w CANAL+ HD
Sobota, 09.02 g. 21:0013-02-2019 18:55

Oscarowa produkcja Paula Thomasa Andersona, autora „Magnolii” oraz „Mistrza”. W głównej roli Daniel Day-Lewis w ostatniej aktorskiej odsłonie.

Kyle (Owen Wilson) oraz Peter (Ed Helms) są dorosłymi braćmi, których wychowała ekscentryczna Helen (Glenn Close). Kobieta całe życie utrzymywała, że ich ojciec umarł, kiedy byli jeszcze dziećmi. Pewnego dnia wychodzi jednak na jaw, że było to kłamstwo. Kyle oraz Peter postanawiają wyruszyć na poszukiwania ojca. Podczas podróży odkrywają fakty z życia matki, których woleliby nigdy nie poznać.

Słynny krawiec Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) wraz z siostrą Cyril (Lesley Manville) są najsłynniejszymi londyńskimi krawcami.
Ubierają największe gwiazdy filmowe, rodzinę królewską, socjetę, damy i debiutantki. Brytyjska moda to The House of Woodcock. Reynolds Woodcock przebiera w kobietach, czerpie z nich inspirację, obiera jako towarzyszki, jednak wciąż pozostaje kawalerem. W jego życiu pojawia się Alma (Vicky Krieps), która wkrótce staje się jego muzą i kochanką. Jego uporządkowane życie burzy miłość.

Film zdobył Oscara w 2018 roku za najlepsze kostiumy.Zobacz inne polecane w TV «