Need for Speedfilm akcji 2014
reżyseria: Scott Waugh
obsada: Aaron Paul, Dominic Cooper, Scott Mescudi, Michael Keaton

Najbliższe emisje w CANAL+ HD
Niedziela, 17.05 g. 21:30Filmowa adaptacja jednej z najbardziej kasowych gier wszech czasów. W rolach głównych znany z serialu "Breaking Bad" Aaron Paul, a także Dominic Cooper.

Tobey Marshall (Aaron Paul), mechanik samochodowy, jest miłośnikiem ulicznych wyścigów. Próbując uratować rodzinny biznes od bankructwa, przystaje na propozycję bogatego znajomego Dino Brewstera (Dominic Cooper). Tobey i Dino znali się od lat, a Brewster spotyka się nawet z byłą dziewczyną Marshalla, Anitą (Dakota Johnson). Jednak to Tobey był zawsze lepszym kierowcą, co w Dino budzi gniew i zazdrość. Brewster wykorzystuje więc przewagę i wrabia rywala w przestępstwo. Dwa lata później Tobey wychodzi z więzienia, pałając żądzą zemsty. Wie, że istnieje tylko jeden sposób na doprowadzenie Dino do upadku - pokonanie go w legendarnym wyścigu samochodowym De Leon, organizowanym przez byłego zawodowego kierowcę Monarcha (Michael Keaton). Aby w nim wystartować, Tobey wyrusza w ryzykowną podróż przez całą Amerykę, ściągając na siebie policyjne syreny oraz nasłanych przez Dino łowców nagród. Towarzyszy mu rezolutna brokerka samochodowa Julia Maddon (Imogen Poots).

"Need for Speed" to film oparty na serii gier o wyścigach samochodowych o tym samym tytule. Pierwsza wyszła na rynek w 1994 roku i stała się jedną z najbardziej kasowych i popularnych w historii. Przetłumaczono ją na 22 języki, trafiła do dystrybucji w 60 krajach, sprzedano ponad 150 milionów kopii, a zarobki sięgnęły 4 miliardów dolarów. Adaptacja gry na ekran kinowy jest powrotem do amerykańskiej kultury samochodowej lat 60. i 70. XX wieku. Korzystając z bogactwa symboli i mitów amerykańskiego kina drogi, które przez kolejne dekady działały na wyobraźnię widzów, film zabiera ich w jedyną w swoim rodzaju podróż przez amerykański kontynent. Wprawdzie przygoda bohaterów rozpoczyna się wraz z chęcią dokonania zemsty, ale w ostatecznym rozrachunku będzie się wiązać z poszukiwaniem odkupienia.Zobacz inne polecane w TV «