Michael Kohlhaasdramat historyczny 2013
reżyseria: Arnaud des Pallieres
obsada: Mads Mikkelsen, Mélusine Mayance, Delphine Chuillot, David Kross

Najbliższe emisje w Cinemax HD
Sobota, 04.10 g. 20:00Michael (Mads Mikkelsen) utrzymuje rodzinę dzięki handlowi końmi. Chciwy baron wymusza na nim opłatę za przejazd przez swoje terytorium.

XVI wiek, Francja. Michael Kohlhaas (Mads Mikkelsen) wiedzie szczęśliwe życie u boku ukochanej żony Lisbeth (Mélusine Mayance) i córki. Mężczyzna utrzymuje rodzinę dzięki handlowi końmi. Pewnego dnia zostaje zatrzymany przez podwładnych chciwego barona (Swann Arlaud). Okazuje się, że możnowładca pobiera nielegalne opłaty od podróżnych, który przemierzają jego terytorium. Michael musi nie tylko zapłacić myto, ale i zostawić pod zastaw zwierzęta. Kiedy odkrywa, jak okrutnie arystokrata potraktował jego wierzchowce i służących, postanawia zwrócić się do wymiaru sprawiedliwości. Sąd jednak ignoruje jego skargę. W tej sytuacji zdesperowany Kohlhaas zamierza samodzielnie rozprawić się z żądnym pieniędzy oszustem. Zemsta stopniowo przybiera rozmiar rebelii przeciwko bezkarnej szlachcie. Armią uciśnionych dowodzi Michael, któremu za swój bunt przyjdzie zapłacić wysoką cenę. Scenariusz produkcji powstał na motywach opowiadania Heinricha von Kleista z 1808 roku.

Reżyser Arnaud Des Pallieres główną rolę powierzył duńskiemu gwiazdorowi, Madsowi Mikkelsenowi, zdobywcy Złotej Palmy w Cannes za kreację w dramacie "Polowanie". Obraz otrzymał dwa Cezary za muzykę i dźwięk.Zobacz inne polecane w TV «