Marsjaninscience fiction 2015, 145 min
reżyseria: Ridley Scott
Obsada: Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wiig, Jeff Daniels

Najbliższe emisje w CANAL+ HD
Piątek, 09.09 g. 22:5510-09-2016 14:00

Nominowana do Oscara® 2016 w aż siedmiu kategoriach superprodukcja w reżyserii mistrza gatunku Ridleya Scotta.

Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney (Matt Damon), musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam. Czyżby był to jego koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, której bohaterem nieoczekiwanie staną się... ziemniaki.

Trzymająca w napięciu i przepełniona humorem najnowsza produkcja Ridleya Scotta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem filmowego świata. Oprócz nominacji do Oscara® film ma na swoim koncie również dwie statuetki Złotego Globu (w tym dla najlepszego aktora Matta Damona) oraz sześć nominacji do nagród BAFTA 2016.

O jakości filmu świadczy też doborowa obsada. Oprócz, wymienionych powyżej, niekwestionowanych gwiazd znajdziemy w niej również: laureata nagrody BAFTA za film "Zniewolony. 12 Years a Slave" Chiwetela Ejiofora, znaną z komedii "Druhny" i "Sekretne życie Waltera Mitty" Kristen Wiig, a także Kate Marę ("House of Cards", "Fantastyczna Czwórka").Zobacz inne polecane w TV «