Manchester by the Seadramat 2016, 131 min
reżyseria: Kenneth Lonergan
obsada: Casey Affleck, Michelle Williams, Kyle Chandler, Lucas Hedges, Gretchen Mol

 

Najbliższe emisje w HBO HD
Niedziela, 13.05 g. 20:10Casey Affleck w roli zagubionego mężczyzny, który zostaje zmuszony do opieki nad nastoletnim bratankiem. Deszcz prestiżowych nagród, w tym dwa Oscary.

Lee Chandler (Casey Affleck) jest zamkniętym w sobie dozorcą, który stroni od ludzi. Po śmierci starszego brata (Kyle Chandler) mężczyzna rzuca wszystko i wraca w rodzinne strony, aby zgodnie z wolą zmarłego zaopiekować się jego synem Patrickiem (Lucas Hedges). Na miejscu spotyka swoją byłą żonę Randi (Michelle Williams) i szybko uświadamia sobie, że będzie musiał zmierzyć się z bolesnymi wydarzeniami z przeszłości, które nadal siedzą w nim bardzo głęboko.

Uhonorowany Oscarem za najlepszy scenariusz, przejmujący dramat w reżyserii Kennetha Lonergana (Możesz na mnie liczyć, Margaret). Główny bohater filmu wydaje się do cna wypalonym i całkowicie pozbawionym woli życia człowiekiem. Nie jest w stanie wybaczyć sobie błędu z przeszłości, który doprowadził do ogromnej tragedii. Wciela się w niego Casey Affleck (Gdzie jesteś, Amando?, Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda), który w powściągliwy, a przy tym niezwykle wiarygodny sposób nakreślił portret pogrążonego w żałobie mężczyzny. Ta mistrzowska kreacja przyniosła aktorowi statuetki Oscara oraz Złotego Globu. Znakomite, nominowane do Nagrody Akademii role stworzyli także Michelle Williams (Blue Valentine, Mój tydzień z Marilyn).Zobacz inne polecane w TV «