Maczeta zabijafilm akcji 2013
reżyseria: Robert Rodriguez
obsada: Danny Trejo, Alexa Vega, Mel Gibson, Jessica Alba, Michelle Rodriguez

Najbliższe emisje w CANAL+ HD
Piątek, 17.10 g. 21:00Były agent Meksykańskiej Policji Federalnej, Maczeta Cortez powraca. W roli tytułowej Danny Trejo, a partnerują mu m.in. Mel Gibson, Jessica Alba, Michelle Rodriguez, Antonio Banderas.

Były agent Meksykańskiej Policji Federalnej, Maczeta Cortez (Danny Trejo) zostaje zwerbowany przez prezydenta USA (Charlie Sheen) i wysłany do Meksyku z misją likwidacji Szalonego Mendeza (Demián Bichir) - bezwzględnego szefa kartelu narkotykowego, który szykuje atak rakietowy na Waszyngton. Żeby powstrzymać Mendeza, Maczeta jest zmuszony skorzystać z pomocy Luthera Voza (Mel Gibson) - ekscentrycznego miliardera i handlarza bronią, który ma jeszcze śmielsze plany niż Mendez.

Początki Maczety sięgają 2007 roku, czyli premiery "Grindhouse", drugiego projektu zrealizowanego wspólnie przez Rodrigueza i Quentina Tarantino. Maczeta pojawił się wówczas w fałszywym zwiastunie, który przyciągnął uwagę widzów i dał początek filmowi. Pełnometrażowa produkcja "Maczeta" w reżyserii Rodrigueza powstał w 2010 roku. Na końcu filmu pojawiło się zdanie: Maczeta powróci w filmach "Maczeta zabija" i "Maczeta znowu zabija". Od tamtej pory Danny Trejo nie mógł się doczekać kolejnej produkcji. - "Gdziekolwiek się nie pojawił, ludzie nie nazywali go inaczej, jak tylko Maczeta. Nawet jego własna matka mówi na niego Maczeta" - opowiada ROBERT RODRIGUEZ, reżyser m.in. "Sin City" i "Desperado". Sequel, który powstał kontynuuje legendę tytułowego bohatera, rozbudowując z rozmachem wszystkie elementy, które składają się na jego wizerunek.

Rodriguez zgromadził na planie imponującą obsadę. Charyzmatycznemu Danny'emu Trejo w roli przeciwnika partneruje dwukrotny laureat Oscara Mel Gibson, a jako prezydent USA występuje Charlie Sheen. Wspierają ich m.in. Antonio Banderas ("Desperado"), laureat Oscara Cuba Gooding Jr. ("Jerry Maguire") i nominowany do Oscara Demián Bichir ("Lepsze życie"). W filmie powracają bohaterki pierwszej części - Jessica Alba ("Sin City - Miasto Grzechu") oraz Michelle Rodriguez ("Avatar"). Obok nich pojawiają się: wychowanka Rodrigueza Alexa Vega (seria "Mali Agenci"), eksnarzeczona Johnnyego Deppa - Amber Heard ("Dziennik zakrapiany rumem"), kolumbijska piękność Sofía Vergara ("Współczesna rodzina"), gwiazda serii "High School Musical" Vanessa Hudgens ("Spring Breakers") oraz debiutująca w kinie Lady Gaga jako zmysłowa La Chameleón.

 Zobacz inne polecane w TV «