Lobsterkomedia sf 2015
reżyseria: Yorgos Lanthimos
obsada: Colin Farrell, Rachel Weisz, Jessica Barden, Olivia Colman

Najbliższe emisje w Cinemax HD
Sobota, 17.06 g. 18:00Przyszłość. Ludzie zmuszeni są żyć w parach pod groźbą przemiany w zwierzę. David szuka schronienia w lesie, gdzie spotyka przedstawicielkę rebeliantów. U nich obowiązuje zakaz łączenia się w pary.

Świat przyszłości, w którym ludzie zmuszeni są żyć w parach. Zgodnie z przepisami uchwalonymi przez władze miasta nikt nie może być samotny, a każdy singiel trafia do hotelu, w którym ma 45 dni na poznanie nowego partnera. Jeśli w tym czasie nie uda mu się znaleźć miłości, zostanie przemieniony w zwierzę. Pewnego dnia do ośrodka trafia David (Collin Farrell), którego opuściła żona. Porzucony mężczyzna próbuje odnaleźć się jakoś w nowej sytuacji. Wkrótce poznaje mieszkającą w lesie przedstawicielkę rebeliantów (Rachel Weisz), która na zawsze odmienia jego życie.

Film jest anglojęzycznym debiutem Yorgosa Lanthimosa ("Alpy"), twórcy głośnego "Kła". Stworzył on surrealistyczną czarną komedię, antyutopię o świecie, w którym nie ma miejsca dla singli. Twórcy w metaforyczny sposób mówią zarazem o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą współczesna zachodnia cywilizacja. W postacie głównych bohaterów wcielają się, m.in.: zdobywca Złotego Globu Colin Farrell ("Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj", "Rekrut"), laureatka Oscara Rachel Weisz ("Wierny ogrodnik", "Mumia"), Jessica Barden ("Tamara i mężczyźni"), Olivia Colman (serial "Broadchurch"), Ashley Jensen (serial "Statyści") oraz nagrodzona Złotą Palmą Léa Seydoux ("Życie Adeli - Rozdział 1 i 2"). Film spotkał się z uznaniem na całym świecie, otrzymując liczne wyróżnienia, m.in. Nagrodę Jury na MFF w Cannes oraz dwie statuetki Europejskiej Nagrody Filmowej (najlepszy scenariusz, najlepsze kostiumy).Zobacz inne polecane w TV «