Liga Dżentelmenów - Apokalipsa | Telewizja JAMBOX

Liga Dżentelmenów - Apokalipsa

komedia 2005
reżyseria: Steve Bendelack
obsada: Mark Gatiss, Steve Pemberton, Reece Shearsmith, Peter Kay, Victoria Wood

Najbliższe emisje w CANAL+ Premium HD
  • Poniedziałek, 16.04 g. 21:00

Popularna grupa komików "Liga Dżentelmenów" postanawia porzucić realizację serialu, który przyniósł im sławę. Jeden ze scenarzystów, sprzeciwia się jednak temu pomysłowi i zaczyna sabotować nowe projekty kolegów.

Odkrywa, że postacie wykreowane w serialu żyją naprawdę, a pozornie fikcyjne miasteczko Royston Vasey znalazło się na krawędzi prawdziwej apokalipsy. Zagładę może powstrzymać jedynie odwiedzenie członków Ligi Dżentelmenów od zaniechania dalszej realizacji serialu. Serialowi bohaterowie odkrywają, że ich twórcy pracują nad historycznym horrorem, rozgrywającym się w siedemnastowiecznej Anglii. Współczesna rzeczywistość zaczyna przenikać się z przeszłością.

"Liga dżentelmenów - Apokalipsa" to film nawiązujący do serialu telewizyjnego "Liga dżentelmenów", który w latach 1999-2002 emitowała brytyjska BBC Two (w Polsce emitowany z podtytułem "Pcin Dolny"). Wyjątkowo czarny, purenonsensowy humor oraz akcja osadzona wśród demonicznych charakterów, zamieszkujących fikcyjną mieścinę Royston Vasey zaskarbił cyklowi wielu zwolenników, dopatrujących się w dziele angielskich komików godnego następcy "Latającego cyrku Monty Pythona".

W tej pełnometrażowej produkcji powracają bohaterowie serialu, tacy jak rodzina Tattsyrupów, Hilary Briss czy Geoff Tipps, odtwarzanych przez samych członków Ligi. Dzięki zastosowaniu specjalnych efektów, niektórzy z komików mogli "jednocześnie" grać kilka postaci w trakcie jednej sceny. Tylko jeden ze scenarzystów, Jeremy Dyson, nie pojawia się na ekranie. Jego rolę powierzono bowiem Michaelowi Sheenowi (saga "Zmierzch", "O północy w Paryżu").

Sprawdź aktualne promocje


Pakiet CANAL+ Pakiet HBO +Max

Zobacz inne polecane w TV «