Król złodzieikryminał 2019, 125 min
reżyseria: James Marsh
obsada: Michael Caine, Michael Gambon, Charlie Cox,
Jim Broadbent, Ray Winstone

Najbliższe emisje w CANAL+ Premium HD
Sobota, 18.07 g. 21:00Zawodowcy pozostaną zawodowcami. Oto film o skoku przeprowadzonym przez staruszków doświadczonych w złodziejskim fachu.

Wielkanoc 2015. Skupiająca prawniczo-biznesowe elity londyńska dzielnica Holborn pogrążona jest w świątecznym letargu. Większość znajdujących się w niej sklepów i instytucji zamknęła swoje podwoje. Tak też jest w przypadku domu depozytowego Hatton Garden, z którego usług korzysta elita angielskiej finansjery oraz najznamienitsze sklepy jubilerskie stolicy Wielkiej Brytanii. I tylko kilku ludzi pracuje w pocie czoła, by skruszyć dwumetrową ścianę i dostać się do skarbca kryjącego kosztowności o wartości 200 milionów funtów... Ich wyczyn przejdzie do historii jako najzuchwalszy skok w dziejach.

Reżyserem tego opartego na faktach heist movie jest James Marsh, mający w dorobku także biograficzną „Teorię wszystkiego” oraz dokument „Człowiek na linie”. W obsadzie znaleźli się m.in.: Michael Caine, Tom Courtenay i Michael Gambon.Zobacz inne polecane w TV «