Kobieta w klatcekryminał 2013
reżyseria: Mikkel Norgaard
obsada: Fares Fares, Kaas Nikolaj Lie, Sonja Richter, Mikkel Boe Følsgaard

Najbliższe emisje w CANAL+ HD
Piątek, 05.12 g. 21:0006.12 | 22.55

Mroczny skandynawski kryminał, detektyw po przejściach bierze na celownik nierozwiązaną sprawę domniemanego samobójstwa sprzed 5 lat. W obsadzie: Kaas Nikolaj Lie, Fares Fares i Sonja Richter.

Detektyw Carl Mørck (Nikolaj Lie Kaas) dochodzi do siebie po nieudanej akcji, w której zginęli dwaj jego najbliżsi współpracownicy, a on sam został ranny. Po rekonwalescencji szef przydziela Mørckowi departament Q, utworzony w celu ostatecznego zamknięcia spraw niewyjaśnionych zbrodni. W teorii zadaniem Carla, który dostaje do pomocy młodego policjanta Assada (Fares Fares), jest przekładanie papierów. Ale niepokorny detektyw nie zamierza tego robić. Zwraca uwagę na domniemane samobójstwo Merete Lynggaard (Sonja Richter), młodej parlamentarzystki, która miała pięć lat wcześniej wyskoczyć z promu, zostawiając na pokładzie upośledzonego brata, Uffe (Mikkel Boe Følsgaard). Wbrew ostrzeżeniom szefa, a później także poza prawem Mørck daje się porwać dochodzeniu i odkrywa, że zniknięcie kobiety nie było przypadkowe.

Mroczny kryminał "Kobieta w klatce" jest ekranizacją światowego bestsellera autorstwa duńskiego pisarza Jussiego Adlera-Olsena, który ma na koncie wszystkie najważniejsze nagrody literackie Skandynawii. Jest wśród nich prestiżowy Szklany Klucz - wyróżnienie, które w minionych latach zdobywali najwięksi mistrzowie skandynawskiego kryminału, tacy jak Henning Mankell, Stieg Larsson i Jø Nesbo. Autorem scenariusza filmu jest Nikolaj Arcel, nominowany do nagrody BAFTA scenarzysta głośnego "Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". W roli głównej wystąpił Nikolaj Lie Kaas, znany m.in. z "Aniołów i demonów" oraz "Jabłek Adama". Partneruje mu , gwiazda nominowanego do Oscara "Wroga numer jeden". W filmie występuje również Sonia Richter, pamiętana z serialu "The Killing" czy filmu "Kobieta, która pragnęła mężczyzny", w którym partnerował jej Marcin Dorociński.Zobacz inne polecane w TV «