Jack, jakiego nie znaciedramat biograficzny 2010
reżyseria: Barry Levinson
obsada: John Goodman, Danny Huston, Al Pacino, Susan Sarandon, Brenda Vaccaro

Najbliższe emisje w Cinemax HD
Sobota, 12.07 g. 20:00Nagrodzony dwiema statuetkami Emmy film biograficzny opowiadający historię kontrowersyjnego amerykańskiego lekarza, Jacka Kevorkiana. W roli głównej zdobywca Oscara Al Pacino.

Nazywany "Doktorem Śmierć" amerykański lekarz Jack Kevorkian (Al Pacino) od lat osiemdziesiątych opowiada się za prawem do eutanazji. Jednocześnie pomaga pacjentom, którzy, świadomi swego terminalnego stanu, decydują się odejść z tego świata. Pierwszą wykonaną przez niego eutanazją była pomoc pacjentowi cierpiącemu z powodu choroby Alzheimera w stadium nie pozwalającym na godne życie. Film prezentuje to wydarzenie, a także następującą po nim kampanię zwolenników i przeciwników eutanazji, która przetoczyła się przez amerykańskie media. Bohater filmu, kontrowersyjny lekarz Jack Kevorkian, od ponad trzydziestu lat budzi gorące dyskusje wśród Amerykanów. Wielokrotnie stawał przed sądem. W 1999 roku, skazany za zabójstwo drugiego stopnia, trafił do więzienia, gdzie spędził w sumie osiem lat.

W wyprodukowanym przez stację HBO poruszającym dramacie telewizyjnym w postać "Doktora Śmierć" wcielił się jeden z najwybitniejszych aktorów naszych czasów, zdobywca Oscara i siedmiu innych nominacji do tej nagrody - Al Pacino (Ojciec chrzestny, Pieskie popołudnie, Zapach kobiety). Udało mu się stworzyć niezwykłą i złożoną kreację, za którą otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę przemysłu telewizyjnego na świecie - Emmy. Obok niego w filmie Barry’ego Levinsona (Rain Man - Oscar, Uśpieni, Fakty i akty) zobaczymy także laureatkę Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Susan Sarandon (Thelma i Louise, Przed egzekucją, Nostalgia anioła) oraz gwiazdę serialu Roseanne Johna Goodmana (także: Big Lebowski, Bracie, gdzie jesteś?). Jack, jakiego nie znacie otrzymał aż 15 nominacji do Emmy, w tym w najważniejszych kategoriach – za reżyserię, scenariusz i dla najlepszego filmu. Oprócz Ala Pacino statuetkę zdobył scenarzysta Adam Mazer.Zobacz inne polecane w TV «