Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część Iscience fiction 2014, 125 min
reżyseria: Francis Lawrence
obsada: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Elizabeth Banks, Woody Harrelson

Najbliższe emisje w CANAL+ HD
Poniedziałek, 11.01 g. 19:00Trzecia część filmowej sagi, będącej adaptacją bestsellerowej trylogii Suzanne Collins. Do obsady dołącza nominowana do Oscara® Julianne Moore. Powracają Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Philip Seymour Hoffman, Woody Harrelson i Donald Sutherland.

Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence), która raz na zawsze położyła kres Głodowym Igrzyskom, trafia do Dystryktu 13. Znajduje się w nowym, nieznanym jej otoczeniu - podziemnym świecie, o którym nie miała pojęcia, że istnieje: mrocznym labiryncie rzekomo unicestwionego Dystryktu 13. Odkrywamy, że w Dystrykcie 13., który został zbombardowany i oficjalnie unicestwiony 75 lat temu, trwa ukryte życie. Głęboko pod ziemią powstała specyficzna cywilizacja, bardzo silnie zmilitaryzowana. Ludzie są szkoleni od dzieciństwa do przyszłej walki.

Trwa oczekiwanie na bunt, by obalić władzę Kapitolu. Wbrew kłamliwej propagandzie, rebelianci przetrwali zemstę Kapitolu. Pod przewodnictwem prezydent Alma Coin (Julianne Moore), przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss po traumatycznych przejściach, czuje się pusta, wypalona, pozbawiona emocji., mimo początkowych wahań, zgadza się wziąć udział w walce. Jeśli Katniss chce ocalić Peetę, musi objąć kierownictwo rebelii.

Musi też stawić czoło okrutnej prawdzie: Dystrykt 12. został obrócony w gruzy, a Peetę pojmano i poddano, z woli Kapitolu, praniu mózgu. Katniss decyduje się publicznie pełnić rolę Kosogłosa - symbolu buntu przeciw władzy, prezydent Coin wychodzi z propozycją, by dziewczyna wystąpiła w serii propagandowych filmów wideo, które mają umacniać ducha rebeliantów. Katniss przekonuje się do niej dopiero, gdy widzi cierpienia ludzi w Dystrykcie 8. Jej walka nabiera osobistego charakteru.Zobacz inne polecane w TV «