Granice złathriller, Australia 2010, 91 min
reżyseria: Adam Blaiklock
obsada: Ben Oxenbould, Daisy Betts, Peter Phelps, Harry Cook, Sam Lyndon

Najbliższe emisje w CANAL+ HD
Piątek, 03.08 g. 21:00Grupa surferów wybiera się w podróż na malowniczą, zaciszną wyspę na Oceanie Indyjskim. W ostatniej chwili okazuje się, że dwóch spośród siedmiu uczestników wyprawy zastąpią na pokładzie jachtu młode kobiety.

Jedna z nich, atrakcyjna i samotna Sam (Daisy Betts) skupia na sobie zainteresowanie mężczyzn, którzy zaczynają rywalizować o jej uwagę. Urok kobiety sprawia, że porywczy Bull (Ben Oxenbould) zaczyna tracić nad sobą panowanie. Napastliwe awanse wobec Sam przypłaca jednak pobiciem przez towarzyszy i porzuceniem na wyspie. Niespodziewanie jednak Bull powraca. Ogarnięty obłędem przejmuje kontrolę nad jachtem i czyni wycieczkowiczów zakładnikami. Beztroskie wakacje zamieniają się w bezwzględną walkę o przetrwanie.

"Granice zła", niezależna produkcja z Antypodów, stanowi połączenie psychologicznego thrillera i filmu przygodowego. Dzieło debiutującego reżysera ADAMA BLAIKLOCKA pomysłem na intrygę i niepokojącą atmosferą zagrożenia budzi skojarzenia z inną australijską produkcją, znakomitą "Martwą ciszą", w której przed laty świetne role wykreowali Nicole Kidman i Sam Neill. Nakręcone w malowniczej scenerii Malediwów, "Granice zła" zdobyły m.in. Independent Spirit Award oraz nagrodę publiczności na festiwalu filmowym w Sydney. Efektowne zdjęcia przedstawiające surferów w akcji pokazywano na przeglądach poświęconych tej dyscyplinie sportu, skąd film przywiózł kolejne laury. W pełnym napięcia i erotycznej aury thrillerze wystąpili m.in. Daisy Betts (seriale "Pod błękitem nieba", "Last Resort"), Ben Oxenbould ("Martwa rzeka", serial "Slide") i Peter Phelps (seriale "Stingers", "Porachunki", "Ekipa ratunkowa").Zobacz inne polecane w TV «