Gladiatorzy II Wojny Światowejdokumentalny 2011

Najbliższe emisje w BBC Earth
Poniedziałek, 11.07 g. 19:00Początek nowej serii.

W każdym z odcinków tej serii poznamy kształt i korzenie najlepszych jednostek, biorących udział w ostatniej wojnie. Prześledzimy ich siłę i możliwości, od chwili powstania, aż do dnia zwycięstwa aliantów.

Oddziały specjalne, zarówno lądowe jak i marynarki wojennej, oraz tajne jednostki i zespoły udzielały regularnym siłom istotnego wsparcia podczas punktów zwrotnych najważniejszych bitew II wojny światowej.

Dzięki ujawnionym nowym informacjom i niedawno odkrytym archiwalnym materiałom filmowym poznamy niezwykłe wyczyny żołnierzy tych jednostek. Zobaczymy tajną niemiecką broń i niepowodzenie najsilniej strzeżonych japońskich tajemnic technologicznych. Dowiemy się też, dlaczego niemiecka marynarka wojenna nigdy oficjalnie nie przyznała się, że jej szyfry zostały złamane przez aliantów.

Każdy program zawiera nowe, trójwymiarowe animacje komputerowe, przedstawiające akcje sabotażowe, bitwę o Anglię, zniszczenie pustynnych lotnisk państw Osi, budowę czołgów i wiele innych.Zobacz inne polecane w TV «